| carmenik_3098 a întrebat:

Ce parere aveti despre epilarea definitiva totala(adica axila, inghinal, picioare)? si cine stie in suceava unde se face si cam cat costa? multumesc.

Răspuns Câştigător
| Aliutza a răspuns:

Este un salon pe Marasesti, nu mai stiu exact cum se numeste. Nu fac epilare cu laser acolo, ci cu o crema. Necesita multe sedinte si e foarte scump. Eu te sfatuiesc fie sa mergi in alt oras, ca sa te epilezi cu laser, fie sa renunti la idee.
Sa stii ca si aparatele pentru epilat cu pensete si epilatul cu ceara te ajuta, pentru ca, in cazul asta, parul este indepartat de la radacina si creste mult mai greu, mai fin si mai deschis la culoare. Cu cat te epilezi mai des prin aceste metode, cu atat mai repede o sa ai efectul de epilare definitiva. Pt picioare, eu folosesc un aparat de Brown, cu pensete si deja in unele zone nu`mi mai creste par. L`am folosit o data si pentru axile si parul mi-a crescut abia dupa o luna. Sunt foarte eficiente, chiar daca doare.
Orice ai alege, eu iti doresc succes!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Epilare definitiva nu exista, sunt minciuni ca sa te traga in capcana doar dupa o vreme iar creste parul.

| mihaela_5881 a răspuns:

Buna, din cate stiu eu in cazul epilarii parul are mai multe stadii de crestere din aceea cauza o epilare definitiva este un proces de lunga durata (necesita mai multe sedinte)...pentru mai multe detalii arunca o privire aici www.goskin.ro/epilare-definitiva