| MartinAlabert a întrebat:

Ce parfumuri de dame, persistente care sa lase un val de miresme in urma mea.
Ceva elegant, dulce, feminin.
Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Mai, sa stii ca inainte de toate trebuie sa mirosi tu parfumul sa vezi daca ti se potriveste. Eu auzisem la foarte multe fete ca folosesc Tom Ford-Black Orchid, dar eu nu-l suport, nu-mi place. E extrem de tare. Chanel are un miros mai "batranicios", nu-l vad in niciun caz pe o domnisoara, ci pe o doamna trecuta de 35-40 de ani.
Persistenta parfumului depinde si de tine, de pH-ul pielii tale, de perioada lunii, de hidratare etc, asa ca eu te sfatuiesc sa mergi intr-o parfumerie sa testezi inainte. Cel mai bine rezista esentele de parfum, dar sunt mai greu de gasit si preturile iti lasa portofelul gol, urmate de apele de parfum care sunt mai accesibile.
Eu asociez aromele foarte feminine cu ceva floral, dar daca vrei ceva dulce poti incerca Prada-Candy, Black Opium-YSL, Luck-Avon. Parfumul meu preferat din toate timpurile e Jasmine Noir de la Bvlgari; atat de elegant, feminin, pretios...Nu prea am auzit pe nimeni caruia sa nu-i placa. In topul meu urmeaza Body-Burberry, Eau de Lacoste-Lacoste, Dahlia Divin-Givenchy si Christian Lacroix, cel rosu, de la Avon, dar, cu toate ca ma repet, testeaza inainte, ca e posibil ca unul care imi place mie tie sa nu iti placa deloc

| MartinAlabert explică (pentru anamariarot):

Mai spune-mi despre parfumul bvlgari jasmine noir.
persista?

| anamariarot a răspuns (pentru MartinAlabert):

Pe pielea mea persista bine, dar nu e un parfum de zi cu zi. E potrivit pentru seara si o tinuta eleganta

| anamariarot a răspuns (pentru MartinAlabert):

Am uitat sa spun ca printre note are iasomie si mi se pare ca se simte destul de puternic. E un parfum deosebit oricum

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chanel no 5.

| MartinAlabert explică (pentru darrio2007):

Din cate am citit eu despre channel e ca nu lasa acel miros in urma mea si ca persista maxim 3 ore.

| darrio2007 a răspuns (pentru MartinAlabert):

Eu stiu ca e mult mai bun decat spui. La cel original ma refer.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Percieve de la avon.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sau little black dress tot avon, sau de la oriflame Giordanii.

| CuriousStuff a răspuns:

Daca vrei ceva care sa persiste iti iei "Parfum" Nu apa de parfum, nu apa de toaleta... "Parfum" Acesta are cea mai mare concentratie de parfum dintr toate, si persista cel mai mult. Parfumurile de obicei sunt delicate si destul de intime, asa ca daca ai un parfum bun si scump nu o sa miroase toata strada dupa tine, de obicei asta se intampla la cele ieftine.
Cat despre nume/brand. Te duci la un magazin si incerci pana gasesti ceva care iti place si ti se potriveste. Acelasi parfum pe 2 persoane diferite miroase diferit, pe una poate sa miroase bine, pe una nu, asa ca trebuie testate. Si sparge pusculita, daca vrei un parfum bun trebuie sa scoti din buzunar cel putin 200-400 de lei.

| Iulia0331 a răspuns:

Little black dress-Avon
Rare gold-Avon
In love-Avon

| MDumitru63 a răspuns:

Si eu iti recomand tot No 5 by Chanel. Este in topul preferintelor mele, nu ai cum sa dai gres. Ar mai fi Jasmin Rouge by Tom Ford dar e ceva mai scump. Uite un top al parfumurilor de dama in 2017 http://www.parfumuriieftineoriginale.ro/top-parfumuri-pentru-femei

| Jasminiqque a răspuns:

Iti recomand Thierry Mugler Alien -Un parfum care m-a cucerit il iubesc! Este un parfum misterios, ce lasa o urma de sarm feminin in urma si te indeamna la a dori mai mult!

| jasminique a răspuns:

Iti recomand Thierry Mugler Alien. Un parfum care m-a cucerit! Este un parfum misterios, ce lasa o urma de sarm feminin in urma si te indeamna la a dori mai mult!