| Butterfly007 a întrebat:

Ce pot face sa am unghiile lungi cat mai repede? Le am mici, pentru ca aveam tendinta de a le roade. Si acum le am mici. Imi cresc foarte greu. Se poate face ceva ca sa creasca mai repede? Funda+VOT!

Răspuns Câştigător
| MeGustaaaaa a răspuns:

Sau, cum fac eu cand sunt pe ultima suta de metri la cresterea unghiilor, le tin intr-un lighean cu apa calda/fierbinte si stau cu ele mult mult mult.
P. S.-Daca se raceste apa, pui din nou apa calda cald. Aa, si o sa-ti creasca repede.Stai cam o jumate de ora.Nu stiu exactlaughing stai pana cresc cat vrei. Funda?tongue

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.aceeasi problema cu rosul unghiilor o aveam si eu laughing..incearca sa faci altceva atunci cand iti vine sa bagi degetele in gura si sa le rozi. Foloseste un tratament pentru cresterea unghiilor si o sa vezi ca o sa ai unghii frumoase si lungi :*
succes!

| Cosmotel a răspuns:

Tine-le in apa. big grin

| XDeiutzaX a răspuns:

Ia-ti de la farmacie crema pentru cresterea rapida a unghiilor poti si sa cureti des cu dinti sub unghii are efect(crede-ma am incercatlaughingby mine) sau poti sa rabzi si sa ceri la magazin lac pentru a nu mai roade unghiile(are gust naspa cand incerci iti vine sa vomiti)succes

| FrumusicaIzabela a răspuns:

Si eu am tendinta sa mi le rod.Cand sunt nervoasa sau ceva mi le rod.Cred ca daca dai cu multa apa pe ele.Fiindca daca le ti cat mai mult in apa cresc vor creste. Iar mai rapid incearca sa nu le mai rozi.Ca daca le rozi incontinu, o sa apara o problema.Si o sa creasca din ce in ce mai usor.Iti urez succes!