| CristinaGirl9 a întrebat:

happy
Am si eu o problema, imi rodeam unghiile iar acum le am foarte foarte mici, si cresc foarte greu sad
Spuneti-mi va rog ce as putea face sa imi creasca mai repede? Si daca se poate...as vrea ceva tratamente naturiste.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Mananca legume bogate in calciu, fier, potasiu si vitamina B. Sau mai simplu, exista solutii pentru cresterea unghiilor la farmacii, pe care le poti scoate fara reteta. sunt creme pe care le masezi pe unghii pentru a le creste

intre timp te rog, nu le mai roade. asta e important, pentru ca daca o faci compulsiv (si probabil O FACI compulsiv) se poate sa ai o tulburare obsesiv-compulsiva. Sau poate fi pe baza de stres sau ceva, dar nu te cunosc, asa ca nu ma pronunt;... take care

10 răspunsuri:
| purple_7366 a răspuns:

Cea mai simpla chestiehappysi nu trebuie sa cumperi o multime de solutii fantomahappy
Exista ulei de masline, se gaseste peste tot.
Incalzesti cam o lingurita de ulei...nu fierbite, doar caldut.SI iti dai pe unghii cuticule si etc, ma rog cam in jurul unghiei si pe eahappy.Va creste mai sanatos, asta cu conditia sa nu o rozi sa o lasi sa creasca, si fara nici o problema.
Pentru ingrijirea lor, cuticulele nu se taie, inainte de manichiura inmoi unghiile in apa calda.merge si ideea cu uleiul, dar apoi te spelihappy si impingi cuticulele, am vazut ca in general persoanele rod cuticulele si pielitele de pe langa unghii, nu e bine deloc.
Incearca cu uleiul de maslinehappy sigur va merge si nu e deloc costisitoare.

| Lery a răspuns:

Du-te la farmacie si cere ceva pentru cresterea unghiilor.Eu folosesc un intaritor de unghii de la farmec care intareste si stimuleaza cresterea unghiilor cu vitamina B5...Costa in jur de 5 max 10 lei.Si apropo fetele cu avonu mai lasati vonu in pace ca numa chimicale baga in toate produselehee hee mai bunes alea de la farmacie pentru ca is naturiste si testate in laboratoare.

| Anne_1161 a răspuns:

Cumpara`ti de la Avon tratamente pentru cresterea unghiilor si impotriva exfolierii, sau du`te l plafar sau la farmacie si intreaba acolobatting eyelashes

| Baton a răspuns:

Din cate stiu eu daca le alimentezi cu apa cresc putin mai repede dar nu visa de pe o zi pe alta ca nu vei vedea asa cevatongue
in general apa ajuta f mult la f multe chestii happy mai natural de atat nu cred ca se gaseste happy

| lulu_8735 a răspuns:

Sa stii ca si eu am avut problema asta.Eu le-am lasat sa creasca si le tai mai des.Dar exista uleiuri (de la avon) pentru cresterea unghiilor, intretinere,, etc...(FUNDA?)

| Andradaaaaa a răspuns:

In primul rand Doamne feri' sa incerci chestia cu apa, singurul lucru pe care il face apa, adica daca stai mult cu ele in apa este sa creasca acea parte alba (este alba pentru ca intra aer) insa nu o creste in sus, ci in jos deci pentru ceea ce vrei tu sa faci cu unghiile tale este (daunator).
Trebuie doar sa le lasi mult sa creasca fara sa le tai si apoi sa tai doar putin din ele si tot asa pana iti cresc.Stiu, pare incredibil sau daca vrei sa ii spui o porcari insa merge.Asa au facut colegele si le-au crescut.

Succes!

| Eddie_4354 a răspuns:

Tratament simplu.
nu ti le mai roade

| Dubbs a răspuns:

Nu prea stiu ce sa faci ca sa iti creasca mai repede, dar poti gasi la sensiblu un lac de unghii care o sa te ajute sa nu le mai rozi.acest lac are un gust mai amar asa ca nu o sa mai simti nevoia sa le rozi.lacul este de la mavala.nu mai stiu cat costa, dar mai mult de 40 lei nu este.cred ca 30.cred ca o sa-l gasesti.bafta la cautat.

| LarisaTH a răspuns:

este lac de unghi cu crestere rapida in avon

| babysister a răspuns:

Pai sa nu iti mai rozi unghiile.totusu nu ii frumos