| freehugs a întrebat:

Ce produs sa foloses ca sa imi reziste o noaptea intreaga parul intins? in afara de fixativ...stiu ca era o crema/ceara de la Nivea dar nu stiu cum se numea. Din cauza umiditatii, parul se onduleaza si nu mai sta deloc intins. Exista un astfel de produs care sa mentina parul intins? dau fundita happy

5 răspunsuri:
| 123456 a răspuns:

Of si eu ma confrunt cu asta :d... foloseste ulei de par asa nici nu se mai prea arde sta si mai mult drept si straluceste parul... si du-te si intreaba la saloane sau la de astea de coafor ca exista un tub rosu e ca apa si are pe el un 3 ala chiar e bun da nu stiu cum se numeste.

| iuli a răspuns:

Pana acum cateva saptamani aveam si eu exact aceeasi problema. Recent am incercat ceara de par de la Garnier Fructis si e foarte buna. Rezista parul intins vreo 2-3 zile. Vezi sa nu te dai cu prea multa ca dupa aia arata parul uleios.

| FetitSa a răspuns:

Este un sampon special

am impresia ca e de la elseve thinking il gasesti in hipermarket-uri

succes

| Roberta00 a răspuns:

Ceara de par(Gel wax)

| Myladdy a răspuns:

Ar trebui sa-ti tina pana la primul spalat.
Foloseste si produse pentru "cumintit" parul, incepand de la sampon, balsam, ser de par ceara!
Ceara e ceara, firma conteaza pentru bugetul tau, tu sa alegi daca vrei pe cea lichida sau pe cea solida, atat!