| datesraluca a întrebat:

Hello. Am parul putin mai ondulat si de curand mi-am luat o placa de par de la remington, am auzit ca sunt bune! Dar nu imi sta aproape deloc intins, nu este nici foarte lung(pana la umeri), dupa ce il intind sta ok cam o ora dupa care se onduleaza! Ce pot face in situatia asta? Trebuie sa il dau cu fixativ?

6 răspunsuri:
| Orannginna a răspuns:

Nu, sa nu te dai cu fixativ. Dupa ce l'ai indreptat, parul, in contact cu umezeala se onduleaza la loc. Iti trebuie ceva mai multa rabdare. Incepe cu partea de jos a parului, ia fiecare suvita, piaptan'o si treci cu placa peste ea de 2-3 ori, apoi incepe cu partea de sus a parului. Iar la final, iti dai forma cu placa (cum vrei sa stea incepand din crestet). Nu prea stiu cum e placa asta despre care spui, eu am iMetec cu ceramica si indreapta foarte bine. Dar banuiesc ca toate merg dupa acelasi principiu din moment ce fac acelasi lucru. happy

| DianaLostInDreams a răspuns:

Pai si eu am parul asa si dau cu fixativ.Sta drept, dar l'am intreptat prea mult si am varfurile arse, asa ca ai grija sa nu il indrepti prea des.

| sweety_2724 a răspuns:

Poate nu il indrepti tu suficient de bine si din cauza asta nu sta.

| drumurile a răspuns:

Deci eu am parul pana la mijloc si il am f ondulat si f des si imi sta tzipla pana la urmatoarea spalare pe cap, am placa remington deci: prinzi partea de sus iei de jos suvita cu suvita cate 1 il dai in fata apoi iei restul si tot asa cate o suvita subtire, mie imi ia o ora jumate sa il fac tie ar trebui sa iti ia in jur de 40 min, nu dai pe deasupra in 3 min gata...ca no sa iasa

| drumurile a răspuns:

A uitasem, nu trebuie fixativ deci fara nimic daca l-ai atins cu ceva umed se strica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu gel, dar mie imi place ondulat. este deosebit, lins il are toata lumea.