| anonim_4396 a întrebat:

ce produse mi-ati recomanda pentru ingrijirea tenului (mai exact curatarea lui)? Cele de la GerovitalPlant mi se par bune. Cum vi se par insa cele de la Avon(gama aia - solutions -), sau Elmiplant. Nu stiu ce sa aleg, sunt o multime de produse pe piata!

1 răspuns:
| anamaria06 a răspuns:

Eu folosesc de la nivea si is foarte multumita. cel mai important ai sa-ti cumperi produse exact pentru tipul de ten pe care il ai. daca ai ten mixt iti cumperi produse pentru ten mixt nu pentru ten uscat. foloseste un gel de curatare( eu folosesc demachiant sau lapte demachiant)sau demachiant sau lapte demachiant, oricare is bune. apoi da-te cu o lotiune tonica si la urma cu o crema. foloseste de 1-2 ori pe saptamana un gel exfoliant sau scrub pentru indepartarea celulelor moarte. am mai folosit lapte demachiant si de la bioten si ai bun. is bune produsele de la avon dar mie imi plac mai mult cele de la nivea. eu nu am folosit de la GerovitalPlant. cumparati ceea ce crezi ca ti se potriveste.