| Daria00 a întrebat:

Ce produse pot folosi pentru parul deteriorat si cum se fac cremele pentru par (deteriorat\cu varfuri despicate) acasa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iti recomand sa te uiti aici,
http://www.divahair.ro/......deteriorat
Te pup!

2 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

Foarfeca,in primul rand,duma asta pe care o folosesc toate sampoanele,gen repara parul de la radacina pana la varfuri e o prostie,nu exista asa ceva,cand ai varfurile despicate/arse/deteriorate trebuie tunse pentru ca altfel cand iti va creste parul se vor rupe. Dupa ce te tunzi incearca sa folosesti niste produse pentru ingrijirea parului,un balsam hidratant, un spray de par cu termo protectie cand iti intinzi parul si o masca hidratanta din cand in cand, masti hidratante poti sa iti faci cam cu ce ai prin casa, smantana, oua alte cele http://www.youtube.com/watch?v=NSyP24JA7xI sau poti sa cumperi din comert.

| lumy4u a răspuns:

Buna! daca vrei sa scapi de varfurile despicate singura solutie e sa la tunzi, macar 2 cm la 2 luni.nu exista nimic care sa ajute varfurile despicate.crede-ma sunt coafeza si stiu ce vorbesc.toate mastile si balsamurile, care promit sa ajute parul sunt povesti, nimic nu va da rezultate caci parul acela este practic mort! daca nu iti tunzi varfurile periodic, parul va creste de la radacina dar se va rupe la varfuri! deci tunde-te ca sa dai voie parului sa creasca lung si frumos! :*