| Fluture a întrebat:

Ce recomadati pentru unghi? Sa nu se mai rupa. Ceva naturist. Mersi. funda si voturi.

Răspuns Câştigător
| iulikka a răspuns:

Ulei de masline cu putina zeama de lamaie, il incalezti putin si tii unghiile acolo vreo 10-15 min,dupa care te stergi cu un servetel, sa nu te speli pe maini pana nu intra uleiul bine in unghii, eu am incercat si mi-a fost de folos
sau
Cumparati de la farmacie lac de unghii intaritor (adica antirupere) ceri acolo lac de unghii ca sa nu se mai rupa si iti da farmacista sau farmacistul. noroc!

6 răspunsuri:
| fustiteTUTU a răspuns:

Foloseste alternativ cate 20-30 min ulei de masline, miere si zeama de lamaie. Ajuta f mult. Zilnic.

| briquette a răspuns:

Ulei de ricin si intaritor pentru unghii

| XxBalonasheeXx a răspuns:

Inveleste-ti unghiile in varza murata si in scutece folosite si apoi punetile-n cur. Chiar merge!

| Famelia11 a răspuns:

Poti le dai cu lac transparent sa fie mai rezistentewinking

| deliamaria13 a răspuns:

De doua ori pe saptamana inmoaie unghiile in ulei doar putin caldut si tine-le cinci minute.o sa ti se intareasca.e un truc african

| Liliu333 a răspuns:

Ulei de masline cu lamaie...