| maxim789 a întrebat:

Ce recomadati la un sportiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Sa fie dedicat in ceea ce face daca e important pentru el.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

1. sa nu-si forteze limitelede dragul unei performante absurde. 2. odihna sa fie pe primul loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu faca sex ca scad muschii

| 6684464 a răspuns:

Somn şi legume.

| mihaicelsfant a răspuns:

Sa nu te lasi de sport

| Gaby212 a răspuns:

1.Sa aiba o alimentatie sanatoasa
2.Sa isi fixeze un program de workout bine structurat
3.Sa isi cunoasca limitele
4.Sa nu renunte niciodata la planurile sale
5.Sa isi asume greselile si sa incerce sa le remedieze
6.Sa aiba incredere in fortele proprii
7.Sa lupte pentru a deveni mai bun, indiferent daca e multumit sau nu de progresele sale
8.Sa fie pasionat de ceea ce face
9.Sa nu se lase influentat de opiniile celor din jur
10.Sa isi controleze emotiile si sa nu cada prada gesturilor nesportive

| ciumabubonica a răspuns:

Sa manance sanatos, sa doarma bine si sa munceasca