| CezaraEM a întrebat:

Buna!
Ce sa fac sa am parul mai stralucitor, cu volum, sa fie mai des?
Voi ce folositi?
Vreau si eu un sfat ceva, parca e lipsit de tot sad

Răspuns Câştigător
| lolz1 a răspuns:

Iti recomand uleiuri!
Ti-l unge intr-adevar dar o sa ai rezultate bune! Pentru volum, foloseste schwarzkopf! Funda?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește șampon pentru strălucire, balsam, etc.
Alege și o tunsoare cu volum.
http://www.lyla.ro/tunsori/
Pa, pa.

| Esperança a răspuns:

Masca de par cu ulei de masline o data la 2 saptamani + un spray de par pentru stralucire. Acum folosesc unul de la Gliss dar cel mai mult mi-a placut cel de la Pantene aqua light!

| yellowalien a răspuns:

Ulei de cocos. Cel mai fain cu putinţă în afară de cel de argan, care e extrem de scump şi foarte greu de găsit (mă refer la cel pur).

| Madaliinaaa a răspuns:

Hristos a înviat! Îţi recomand şamponul Wash and Go, sau nişte măşti speciale de la dermatolog pentru volum şi strălucire, ori făcute chiar de tine acasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Folosesc sampon Head &Shoulders Menthol si sunt multumita.
Pentru volum poti tapa parul.
Te pup!

| AntoSweet a răspuns:

Eu ma spal cu Shauma si apoi cu Wash and go...Am trecut de la Shauma la Wash and go.Eu le mai schimb si am parul bogat si ii da putin mai mult volum asa. Uite cum sa faci...Cand intri in dus te uzi pe tot corpul si pe par. Apoi pune un sampon de aceeasi marca cu balsamul (ex:Shauma-sampon, Sauma-balsam). Pune sampon prima data apoi freaca bine de tot pe tot capul, apoi clatestel.Mai pune inca o data sampon si freaca bine de tot, apoi clatestel bine bine de tot. Pune balsamul pe par, si freaca bine de tot cu el, apoi prinde-ti parul sus cu o clema. Spala-te pe corp, pana isi face balsamul efectul, si apoi te clatesti.Dezfaci clema si apoi te clatesti pe cap, si pe corp.Iti recomand ca dupa ce iesi din dus, si te usuci putin pe cap, sa folosesti niste spuma.

| AnewCake a răspuns:

Incearca sa folosesti o masca de par cu extract de masline verzi si guava de la Avon. Pe mine ma ajuta foarte mult.Succes si Sarbatori Ferticite :* fundita; o3? :*