| strawberrycool14 a întrebat:

Ce sampon imi recomandati daca am parul mediu la lungime,se ingrasa la doua zile dupa spalare, am multa matreata intotdeauna si se incurca mai mereu!?

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Pai am avut si eu problema asta, in fiecare primavara parul meu o ia razna si se ingrasa si face matreata dar tot timpul am scapat de ea cu samponul de la garnier cu aloe vera, curata extrem de bine parul si intr-o saptamna te-a scapat de matreata si iti face parul sa nu se mai ingrase asa tare.
Si am folosit si alte sampoane gen clear, head&shoulders, elseve etc, etc si nu s-au ridicat la nivelul celui de la garnier.

| blackcat99 a răspuns:

Sampon Clear (te scapa de matreata dupa 3 - 4 aplicari), si in apa de clatire adauga 2 linguri de otet, si nu ti se mai ingrasa asa tare. Mirosul se duce in totalitate dupa uscare.

| ElenaErika a răspuns:

Am fost si eu in aceeasi situatie ca a ta. La o zi-doua dupa ce imi spalam parul avea una spect gras si cu multa matreata. Incearca sa folosesti Clear. Eu cu el am scapat de matreata si nu pot sa zic ca pot sa stau 5 zile cu parul fara sa-l spal. Dar oricum nu se mai ingrasa la doua zile. Sper sa functioneze si la tine. Funda?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sa iti recomand un singur produs gen 3 in unu pentru ca produsele de tipul 2 in 1 sunt varza, nu sunt nici bune ca sampon dar nici ca balsam.
Pentru par gras iti recomand samponul pentru par blond sau pentru par gras de la Life Care. Daca nu se gasesc in farmacie poti da comanda la farmacie sau pe net. Sunt ieftine ceva de genul 12-15 lei 500 ml si ei spun ca sunt bio.

Pentru matreata iti recomand Nizoral.
Costa 40-47 lei dar chiar isi merita banii.
Este un sampon-tratament si se lasa pe par sa actioneze 10 minute dupa se clateste. Si se foloseste pana scapi de matreata.

Pentru par incurcat iti recomand un balsamul de par Revalid. Nu l-am incercat dar am folosit crema tratament pentru caderea parului, par degradat, par fara stralucire, par care se rupe usor si se electrizeaza. Cam asta promite ca o sa repare si lasa parul foarte fin. Problema poate consta in pret, costa 80 lei.

Dar la ei la sampon spun ca rezolva problemele enumerate de mine si se ocupa si de parul incalcit. Acum ramane la aprecierea ta daca vrei sa iei tot ce am enumerat mai sus sau alegi doar samponul pentru uz zilnic si par incurcat. Dar eu iti recomand macar sa te ocupi de matreata.

| Elenna12345 a răspuns:

La farmacie intrebi nu stiu cum se mai numeste si este 20 de lei!