| miky_4048 a întrebat:

Ce tratamente naturiste imi puteti recomanda impotriva cosurilor?

Răspuns Câştigător
11 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Buna!
Poate ti se va parea o prostie, dar crede-ma ca face minuni :X:X formeaza o pasta din 4 pastile de aspirina peste care pui o lingurita de apa, lasa putin pana se inmoaie (un minut) apoi amesteca. Aplica acest amestec de doua ori pe zi timp de 4 zile, lasi sa actioneze 15 minute pana se usuca aspirina apoi te speli cu apa calduta, cosurile tale se vor vindeca Pentru puncte negre iti recomand cu cea mai mare incredere de la Yves Rocher Crema Exfolianta Spumanta Ultra Purete pentru ten gras (este un gel crema verde cu particule abrazive cu care te speli pe fata in loc de sapun) Punctele negre se vor "curata" dupa aproximativ o saptamana, iar fata ta va fi mai curata

ATENTIE insa: aspirina usuca, acel gel-crema pentru curatare sterge orice urma de sebum, s-ar putea apoi sa te confrunti cu problema pielii uscate care va face coji. Impotriva acestui fenomen, cumpara de la farmacie Vitamina A uleioasa, este la sticluta, aprox 5 lei, si te dai cu putina vitamina A pe toata fata dupa ce aplici acest tratament.
Nu vei mai avea nici un cos dupa 2-3 saptamani, GARANTAT!
Http://www.info-ghid.com/......gre-s.html
http://www.gradina-online.ro/......A3426.html
http://www.tpu.ro/......cte-negre/
Sărbători fericite!

| Carla_2571 a răspuns:

Http://acnee.info/.Sper sa te ajute sunt tratamente naturiste si traditionale.

| T30D0RA a răspuns:

Suc de lamaie

| mmary a răspuns:

Din pacate niciun tratament naturist nu functioneaza impotriva cosurilorstraight face cred-ma! daca intr-adevar nu vrei pastilele speciale pentru aceasta problema incearca sa te speli pe fata cu ceai de musetel i apoi sa aplici o crema de galbenelehappy sper ca ti-am fost de ajutor! funditaaapuppy dog eyes?:*

| PrincessOfChocollat a răspuns:

Imi pare tare rau ca nu iti pot recomanda un tratament naturist, dar stiu o crema foarte buna, toti cunoscutii care au folosit-o au scapat de cosuri!happy Inclusiv eu, care aveam fata plina de cosuri blushing.
Se numeste Brevoxyl. Sarbatori fericite!

| DroGuleTz a răspuns:

Incearca o masca din ou pui intai albusul il lasi sa se usuce si clatesti apoi galbenusul clatesti si dai cu o crema pentru fata iti vor trece si eu am trecut prin perioada asta fa ce tiam spon in fiecare seara si iti vor trece sau mai bine intelegi daca te uiti aici :Dhttp://www.youtube.com/watch?v=Rk4xdYt3ick&feature=feedlik funditza ?:o3

| Dia :"> a răspuns:

Buna.
Nu e naturist, dar functsioneaza. Cere Clerasil. E foarte bun. Scrie si pe qtie. Il aplici pe fata ca pe o masca dimineata si seara, il lasi 2 minute si dupa aia indepartezi cu apa calda!
N`o sa apara rezultate de la prima utilizare, dar o sa vezi in timp ca sigur n`o sa mai ai coshuri.
Doar daca si tie iti apar in perioada menstruatsiei. Alora n`ai ce sa le facihee hee
App: Recomand din experientsa!
Fundita :*?

| Razvan1807138078340 a răspuns:

Foloseste argila. Poti comanda de la Mircea Bocan.

| Lorelei2121 a răspuns:

Ceai de musetele sau menta, bea lichide, baia cu aburi este esentiala, sportul, argila, ulei de arbore de ceai( apesi de 3 ori pe zi cu el pe fata, cu o vada si 2-3 picaturi) sucul de lamaie, pasta de dinti si sapunul special. Mentionez ca aceste" tratamente" sunt loate din revista Bravo Girl.

| Emilian_7994 a răspuns:

Sa til spargi sau sa te dai cu crema.Sunt baiat doar atat am de spusstraight face

| miky_4048 explică:

Multumesc mult!:X:X:X Craciun fericit!