| Kiduu4 a întrebat:

Îmi puteţi recomanda ceva împotriva coşurilor? big grin

Răspuns Câştigător
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna!
Zineryt... este bun doar ca, atunci cand tenul se obisnuieste cu solutia asta nu mai are efect, cel putin asa mi s-a intamplat mie.
Mergi la dermatolog, nu te lua dupa X si Y pentru ca depinde de ten, dermatologul vede cum ai tenul si iti da anumite produse care ti se potrivesc. Eu pana sa merg am incercat zeci de creme... insa nimic.
Poti lua sapun cu sulf (costa 4-5 lei), este bun pentru oricare tip de ten, mi l-a recomandat si mie dermatologul, bea zinc (zincul ajuta foarte mult), prepara o masca acasa dintr-o aspirina si 2-3 picaturi de lamaie. Pisezi aspirina si adaugi picaturile de lamaie, amesteci un pic pana se formeaza o pasta. Iei un betisor pentru ureche si te dai cu solutia aia pe fata.Stai MAXIM 5 minute (nu mai mult, aspirina usuca, cosul).
Exfoliaza fata cu lamaie si zahar (tai o lamaie in 2 jumatati si pe una dintre ele pui zahar apoi masezi bine fata cateva minute, dupa te clatesti cu apa)
Daca ai rude prin Spania, spune-le sa iti aduca "Eridosis". Sunt niste servetele foarte, foarte bune. Am si eu si pot spune ca m-au ajutat foarte mult.

7 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Ar fi Zineryt sau Quinoderm Cream le-am folosit pe ambele si pot sa spun ca au meritat toti banii happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.
Te pup!

| Zoey112 a răspuns:

Pai mai intai trebuie inainte sa te culci si dupa ce te scoli sa te speli pe fata cu un gel special (poti sa iei si de la avon) dupa te stergi pe fata si te dai cu niste lotiune tonica cu acid salicilic (tot de la avon poti sa iei) iar apoi te poti da cu crema de melc pentru regenerarea pieli

| MiculFaraon a răspuns:

Zineryt este un produs foarte bun. Iti recomand sa il incerci sau poti incerca inainte de culcare sa te dai cu otel in locurile unde ai cosuri. Toate cele bune!

| PamyTzZz a răspuns:

Buna! Eu as zice sa le lasi asa pentru ca vor trece ele de la sine. Este varsta cred ca marea majoritate a copiilor se confrunta cu aceasta problema. Daca doresti sa scapi de ele eu iti recomand un preparat. Este facut doar din antibiotice si foarte eficient. Si eu eram la fel ca tine nu suportam sa ma vad cu cosuri asa ca am mers la un dermatolog foarte bun care mi-la recomandat. In maxim o saptamana nu vei mai avea aceasta problema. Nu imi amintesc exact numele preparatului dar cu siguranta farmacista va sti ce sa iti dea. Sa stii ca sunt foarte multe crede care nu dau nici un rezultat si arunci decat banii degeaba. Asa mai bine consulti un medic si el va sti exact ce sa iti dea pentru ca foarte mult conteaza tipul de ten pe care il ai. Sa nu iei vreodata ROACCUTAN crede-ma iti spun din proprie experienta ca nu este bun. Iti face foarte rau si nici nu te ajuta sa scapi de cosuri in totalitate

| aandraa000 a răspuns:

Buna..am avut si eu aceeasi problema ca si tine si am incercat tot felul de creme.Mi-am cumparat o lotiune si o crema de la Cosmetic plant.se gasesc la plafar iar lotiunea este undeva in jur de 10 lei iar crema cam tot 10 lei.iar dimineata si seara te cureti cu lotiunea iar mai apoi pui crema pe zonele afectate. lotiunea se numeste : Lotiune antiacneica cu extract de busuioc iar crema tot cu extract de busuioc. sper ca te-am ajutat.
ps: cam in 3-4 zile se vad diferente.sunt chiar bune produsele
Funda?