| dulcikata17 a întrebat:

Cine a folosit epilarea cu zahar? As vrea o metoda de epilare eficienta pentru burta si zona inghinala si intre fese,sa nu creasca repede ca e enervant,si sa il smulga din radacina, am auzit de metoda cu zaharul dar se mai pune pudra de talc pe piele? Am zona destul de sensibila si mi-e frica sa nu fac ditamai bubele

1 răspuns:
| Quassaar a răspuns:

Epilatoarele cu impuls de lumina(laser) sunt cele mai eficiente și puțin dureroase. Singura problema este prețul lor destul de măricel.(peste 1000 lei). Impulsul de lumină distruge efectiv rădăcina firului. Sunt foarte eficiente și în cazul foliculitei.