| adua a întrebat:

Ce metoda este mai buna pentru epilarea inghinala? Cu aparatul am incercat si nu am putut sa termin - a fost groaznic de dureros! Crema ma irita tare. Cu ceara nu am incercat deocamdata (ar trebui?!). De obicei folosesc lama de ras, dar mai cresc fire sub piele si nu e confortabil. Am citit ca inainte de epilare sa exfoliez pielea. Dar cu ce? Este totusi o zona sensibila. De asemenea, ce lotiune calmanta sa folosesc dupa epilare?

Răspuns Câştigător
| Christinne a răspuns:

Asta e chiar o problema pentru noi, fetelehappy Eu folosesc ceara, insa ai nevoie de extrem de multa tarie de caracterbig grin intr-adevar ustura, insa nu irita, nu se intampla nimic. Si daca folosesti big-ul, inainte curata zona cu gel de dus thinking iar dupa foloseste orice lotiune calmanta, dar sa nu contina alcool. Baftahappy

3 răspunsuri:
| Maria_1984 a răspuns:

Iti recomand crema sau lama de ras! Sunt cele mai practice(lame e)!

Nu incerca cu ceara in zona inghinala! Cu aparatul nici atat!
Lotiune calmanta nu cred ca ti'ar trebui daca folosesti lama sau crema! Pentru aparat nu e indicat sa folosesti ceva inainte sau dupa epilat nici macar sapun!

Sper ca t'am fost de folos

Bafta!:*

| Emanuelaema a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la un salon de infrumusetarewinking

| alma90 a răspuns:

Um... cea mai buna este ceara! epilarea cu ceara este de nota 20! asta daca nu ai o piele ff sensibilawinking
Iti recomand un salon pentru epilare, acasa nu stiu daca reusesti singura si pentru prima oara... o sa te doara, pentru ca dupa folositul lamei radacinile se ingroasa, iar porii sunt inkisi, ceara calda ii va deschide si cu timpul o sa ai o piele minunata, gandeste te ca durerea trece! dar efectul ramane! popik:*