| Ana8346 a întrebat:

Buna, cine are experienta cu tratamente cosmetice la salon si poate recomanda ceva eficient si neinvaziv pentru intinerirea tenului? Ma intereseaza imbunatatirea elasticitatii pielii, efect de "umplere", reducerea porilor si a aspectului texturat. Nu am riduri deocamdata, dar observ ca aspectul pielii s-a schimbat. Am si slabit din vara pana acum vreo 4 kg fara sa vreau, fara sa fac miscare, posibil sa fie motivul pentru care si tenul a avut de suferit. pentru corp am inceput sa fac exercitii de tonifiere dar pentru fata nu stiu cu ce sa incep? Folosesc serum revox just peptides si retinol in squalane si o crema de noapte cu collagen dar nu vad imbunatatiri. Multumesc!

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Din pacate, nu prea ai ce imbunatatiri sa vezi daca folosesti produse destinate tenului matur cu riduri si tu inca n-ai niciunul.Asta inseamna ca esti foarte tanara si pielea este perfect capabila sa-si mentina elasticitatea.Pe masura ce avansezi in varsta aceasta se pierde si apar ridurile.Recomandarile le vei primi tot la salon in functie de tipul tau de ten.Mai adaug ca de pori nu ai cum sa scapi (este PERFECT NORMAL ca pielea sa aiba o textura anume, nu sa fie imagine de revista/ poza scoasa proaspat din Photoshop), iar daca ai sub 25 de ani, dai banii degeaba.