| Sawarekh a întrebat:

Foloseste cineva crema cu retinol pentru riduri?

Este cineva care a folosit si a dat rezultate?

Aveti alte idei pentru estomparea ridurilor, atat ca si alimente cat si niste produse cosmetice naturiste.

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| OfeliaMarton a răspuns:

Este mai greu sa scapi de riduri odata ce le ai. Aveți grija sa vă hidratati mereu fața cu creme hidratante. Seara puteti face un masaj facial (10 minute) in timp ce intindeti crema, dar trebuie sa faceti asta in fiecare seara, altfel nu veti vedea rezultate. Hidratati vă corespunzator, apa este foarte importanta. Nu folositi produse care usuca tenul. Incercati si SPF zilnic, e cel mai bun mod in care iti poti proteja pielea.

| Sawarekh explică (pentru OfeliaMarton):

In general beau apa foarte putina, maxim 2 pahare de apa pe zi si una de lapte, poate si o cana de suc sau altele.

E importanta apa?

Multumesc de asemenea si pentru sfaturi!

| OfeliaMarton a răspuns (pentru Sawarekh):

Corpul uman este 70% apă. E foarte important sa beti macar 2 litri de lichide pe zi( dintre care macar 1 litru si jumatate sa fie de apa). Atunci cand consumati cafea sau alcool trebuie sa cresteti si aportul de apa fiindca acestea deshidrateaza. E foarte important sa aveti grijă ce și cât mâncati sau beți. Tot ce se vede la exterior pleaca din interior. Puteti incepe sa umpleti o sticla de 1 litru si jumatate de apa dimineata cand va treziti și incercati sa o terminati pana la finalul zilei.