| sssss a întrebat:

Buna:* Cine imi explica si mie cum se procedeaza la o demachiere corecta, cu tonifiere, hidratare...toti pasii? Si ce produse imi recomandati? Dar nu vreau o anumita firma, de exemplu, pentru hidratare folosesti o crema hidratanta sau pentru tonifiere o lotiune tonica.Nu prea inteleg in ce consta o demachiere corecta.Va multumesc!

4 răspunsuri:
| Jamelia1 a răspuns:

1.Ma demachiez cu lapte demachiant iar pentru ocgi ca sut mai sensibili demachiant pentru o ochi
2. APlic o lotiune tonica
3Ma spal cu un gel de curatare
1.Ma dau cu o lotiune purifianta(nu-i numaidecit, in cazul meu o folosesc in special ca conitine alcool deoarece am pielea acneica)
4. Aplic o crema potrivita tenului meu

| Jamelia1 a răspuns:

1.Ma demachiez cu lapte demachiant iar pentru ochi ca sut mai sensibili demachiant pentru o ochi

2. APlic o lotiune tonica

3Ma spal cu un gel de curatare

4.Ma dau cu o lotiune purifianta(nu-i numaidecit, in cazul meu o folosesc in special ca conitine alcool deoarece am pielea acneica)

5. Aplic o crema potrivita tenului meu

| VanillaBear a răspuns:

Poti sa folosesti produse de la Clear&Skin pentru ca in acest departament au produse foarte bune(si eu folosesc de la ei)
Oricat de putin sau tare m-as machia intotdeuna urmez acesti pasi:
1.Ma demachez cu servetele demachiante sau crema/solutie speciala.
2.Ma spal pe fata cu apa calduta sa scap de toata murdaria.
3. Aplic o solutie tonica.
4. Aplic o crema grasa(pentru ca tenul meu e uscat). Daca ai tenul mia gras aplica o creme normala, nu prea grasa si de asemenea chiar daca ai tenul uscat aplica crema mai grasa odata la 3 zile ca sa nu iti incarci prea tare tenul.
Incearca sa iei o creme cu minerale pentru ca dupa ce aplici solutia tonica ti se vor deshide porii si vor absoarbe toate bunatatile din crema cu mineralehappy

Sper ca ti-am fost de ajutorhappy

xoxo Vanilla

| yoysh a răspuns:

Iti spun cum procedez eu.
Mai intai ma demachiez cu demachiant/servetele demachiante, api ma spal cu o lotiune de curatare, apoi aplic o lotiune tonica si dupa aceea aplic lotiunea potrivita pentru tipul meu de ten.
Sper ca ti-am fost de folos.
Bafta!