| hazza4ever a întrebat:

Cremele anti-celulitice si anti-vergeturi dau rezultate? Se merita sa-mi consum bani si timp pe ele? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Mie nu mi-au dat rezultate cremele anti-celulita,chiar daca nu am multă si am ținut regim mult timp si am folosit ft multe si destul de scumpe,NU AU VIZIBILE REZULTATELE!
Acum cu crema anti-vergeturi eu nu am folosit ca nu am nevoie,dar gândește-te vergeturile apar atunci cand pielea își pierde elasticitatea si se rupe ( daca greșesc sa m-a corecteze cineva),crezi ca exista vreo crema " Magica " ca sa iti dispară vergeturile sa unească pielea,bine geva de genu, mai înțeles tu.

Cred ca cel mai bine împotriva vergeturilor este laserul, mai scump într-adevăr dar eficient, te gândești ca mergi odată sau de doua ori si ai scăpat dar cu cremele... durează o vesnicie si nici nu stii daca o sa functionezecrying.
Vergeturile si celulita se acoperă " de forma" cu bronzul, nu mai sunt asa vizibile!
Pt celulita nu trebuie sa mananci un cartof pai toata viata ta!
Sunt si altele norocoase care nu au celulita dar asta din genetica lorhappy
Oricum multă bafta si mergi la alergat asa se duce cel mai repede celulita cât despre vergeturi soluția este laserul!

| lollipops a răspuns:

Nu functioneaza decat asociate cu masaj foarte apasat. Insa masajul apasat functioneaza impotriva celulitei cu orice fel de crema. Deci, masajul e important.