| Cristina152 a întrebat:

Cu ce as putea sa ma imbrac in prima zi de scoala? Ma gandeam la o rochita, dar si la niste pantaloni trei sferti si o bluza cu niste sandale.Astept propunerile voastrehappy

10 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Cu costum!
Daca nu ai(desi nu credhee hee ) sau nu vrei sa porti asa ceva poti sa te imbraci cu o perehe de blugi negri sau albastri cu tali inalta si o camasa alba cu un papion colorat. O pereche de tenisi sau adidasi inalti ar erge excelent. Daca vrei sa dai un aer mai elegant tinutei, poti purta pantofi.
Succes! :*

| CataAndreea99 a răspuns:

Daca asi fi in locul tau mi-as lua pantaloni trei sferturi si bluza cu sandalele, vara va trece si incepem sa ne imbracam mai de toamnahappy

| Kasia a răspuns:

Mai bine rochita.o poti combina cu:
1.geaca de jeans+platforme cu siret din piele+geanta supradimensionata cu o curelusa mai lunga
2.cardigan larg+cizme de vara/bocanci de vara+geanta supradimensionata
3.sacou drept stil barbatesc+tocuri mici stilleto+geanta de umar
4.sacou cambrat+sandale+geanta mai mica
O sa iti arat cateva modele de rochii:

http://www.asos.com/......oduct.aspx

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Eu trebuie sa merg la shopping mai intai!happy
Ma gandesc la o pereche de blugi negri
O camasa alba mai transparenta care sa o bag in tantaloni si sa le pun curea
Balerini sau niste cizme scurte de toamna..de poarta si papucii in stil oxford!
happy
Pa-pa

| selysol a răspuns:

Cu rochita? mi se pare cam ciudat avand in vedere ca e toamna dar na depinde cum e vremea daca e cald poti sa iti iei o rochita... merge si a doua varianta.happy

| coMpLeT a răspuns:

Uniforma?straight face

| RoseXD a răspuns:

Hmm. Pai eu in prima zi de scoala ma imbrac in pantaloni scurti de blugi, o bluza care vine pe un umar si niste sandale cu talpa ortopedica. Ceva lejer...

| EllyMelly a răspuns:

Cred ca imbracata cu rochita ar fi mult mai cool. Este oarecum sarbatoare, si cred ca ar fi mult mai frumos sa te manifesti ca atare in aceasta zi. Esti domnisoara, deci foloseste acest pretext si incearca sa iti arati frumusetea imbracind ceva mai lejer dar in acelasi timp si foarte frumos.

| hipster a răspuns:

Buna Criss!
Recomandarea mea : Ai putea sa iti iei o bluze cu un umar gol neon. pentru ca se poarta si niste blugi colorati sau pantaloni trei sfert sau scurti. care crezi ca se potrivesc mai ok iar in picioare niste balerini draguti sau Conversi

| CastigatoareaMiry a răspuns:

Poti luaniste pantaloni trei sferturi si o bluza. Dar nu stiu daca poti sa porti niste sandale. Ar merge mai bine niste balerini. Eu voi purta niste blugi stramti un tricou colorat ci maneci foarte scurte si niste tocuri.
Sper ca te-am ajutat. Meriti sa arati bine in prima zi de scoala. Sa faci o impresie buna. happy