| cristycristina12 a întrebat:

Cum aș putea să stimulez creșterea părului?
De un timp mi se pare că nu mai crește. Ce aș putea să folosesc?

Răspuns Câştigător
| Michone02 a răspuns:

Pentru crestere parului poti folosi :
- masarea scalpului
- un sampon potrivit tipului tau de par
- un balsam ( recomandat sa nu fie 2in1, la fel si samponul)
-o masca cu ulei de ricin care o poti tine peste noapte
- tunde varfurile regulat, cam o data pe luna
- nu purta accesori din metal vara deoarece aceste se incalzesc si fac rau parului
- nu pune mana pe par de cand atunci cand este nevoie
- iti poti cumpara niste vitamine
- mananca sanatos
- fa sport ( pe langa faptul ca o sa ai un corp frumos si parul tau o sa iti multumeasca )

2 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Buna! Recomand sa-ti dai cu ulei de ricin la radacini si sa stai cu el cat de mult poti ( daca poti, dormi cu el). Acesta stimuleaza cresterea parului.Varfurile trebuie taiate la 3-4 luni si sa le dai inainte de fiecare spalare cu ulei de argan/avocado/masline.Mananca sanatos, bea minim 2l de apa zilnic ( poti adaga feliute de lamaie in sticla de apa, e benefic si pentru celulita), fa putin sport zilnic si foloseste produse de par cat mai hranitoare ( sampon, balsam, masca). Renunta la placa/ondulator/uscator de par sau daca le folosesti din cand in cand, da-te in prealabil cu protectie termica.Nu-ti pieptana parul cand e ud, pentru ca este foarte fragil si se rupe.Nu-ti freca parul cu prosopul, doar tapoteaza-l.De 2 ori pe an ia niste vitamine.Eu ti-am dat sfaturi si despre cum sa ai un par sanatos, iar un par sanatos creste mai repede si mai frumos decat unul neingrijit! Mult succes!

| anonima1313 a răspuns:

Buna
Am auzit de curand de o pastila pentru cresterea parului. Care functioneaza foarte bine. Se numeste forcapil (nu stiu sigur daca asa se scrie ). Ma rog ideea e ca o gasesti in orice farmacie! 100 si ceva de lei o cutie. Planuiesc sa imi cumpar si eu.
Sper ca te.am ajutat