| MayaBarbu a întrebat:

Hey buna! Cine cunoaste o masca buna ( poate fi si preparata in casa) pentru cresterea rapida a parului? Parul meu creste fooooarte foarte greu de la un timp, si as vrea sa-i stimulez putin cresterea

5 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

Ulei de ricin(o lingura) + ulei de masline(2 linguri) + o lingura cacao + un iaurt mai gras.maseaza radacinile bine si apoi aplica masca pe toata suprafata parului.

| papusica987 a răspuns:

Buna.
eu imi fac masca din ou, ulei de masline si ulei de ricin. stau in jur de o ora cu ea pe cap apoi ma spal.
fac asta de 2 ori pe saptamana da rezultate:X parul meu e mult mai sanatos si cresteee.

| Trandafirulpasiunii a răspuns:

Poate ai firele despicate, tunde-ti varfurile si o sa-ti creasca.

| MariCarmen a răspuns:

Buna... cu aceeasi problema ma infrunt si eu, multe prietene mi-au zis sa folosesc de 2 ori pe saptamana ulei de masline( cu 1 ora inainte de a ma spala)sau ulei de ricin, argan...
Sau te poti spala cu frunze de nuc...
Succes!

| Punct_Claudia_1997 a răspuns:

Incearca uleiul de catina, se gaseste la farmacii de obicei. Sau la plafar...