| Ada_2475 a întrebat:

Cum as putea face sa am pasrul undulat pentru todeauna?(sunt ondulata natural numai ca am parul lung si si-a pierdut buclele rar cand mai sunt una doua) Funda + vot pls :*:*:*

Răspuns Câştigător
| Cornelcmn8 a răspuns:

Incearca un sampon special pentru par ondulat, sau du-te la o farmacie si intreaba farmacista, eventual sati cumperi de acolo un sampon farmaceutic/pastile/ulei etc.
Eu am un sampon Vidal pentru par ondulat, dar e din Italia si nu stiu daca se gasesc in Romania.
Sau ia-ti sampon cu elastil, e special pentru par ondulat elastilul big grin.

5 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

Pentru totdeauna nu știu dacă se poate. laughing
Dar poți să îți faci permanent. Mergi la coafor, îți alegi bigudiurile în funcție de mărimea buclelor pe care le dorești, după care coafeza îți aplică pe păr o soluție de permanent. Când îți scoate bigudiurile, părul va sta ondulat... rezistă în jur de 3-6 luni, după care trebuie să îți faci iar.
Când ai permanent, poți să îți și îndrepți părul, însă dacă te speli, acesta se încrețește înapoi.

Baftă!

| Afdsa a răspuns:

Te duci la salon,sau era o soluţie care am uitat cum se numea,te dădeai cu ea după ce îţi spălai părul,şi când s-a uscat,îţi rămâneau bucle indiferent de lungime, dar întreabă la un salon ceva, ca să fii sigură să nu dai banii degeaba pe ceva ce nu-ţi poate fi de folos.

| whiterose26 a răspuns:

Buna! Pai ai putea mergela coafor sa iti aplice solutie pentru permanent.Asa vei avea parul cret, fara sa mai faci altceva.:*

| Bianca_5451 a răspuns:

Pentru totdeauna nu stiu daca se poate, dar pentru o perioada de timp ai putea sa ti-l faci permanent.

| AnaM_5148 a răspuns:

Nu cred ca se poate sa ai parul ondulat pentru totdeauna, dar daca ti-ai inscari parul, cea mai scurta treapta fiind undeva deasupra urechii ai putea sa-l faci mai ondulat si nu trebuie sa tai deloc din lungime.