| alexaaa a întrebat:

cum as putea sa imi evidentiez ochii verzi? eu am o nuanta mai neobisnuita de verde...mentionez ca sunt la liceu si as vrea niste sfaturi care sa ma ajute.de obicei ma machiez cu eyeliner si creion negru si rimel(doar uneori cu creion verde). >mrs!-funda:*

Răspuns Câştigător
| Afdsa a răspuns:

Buna. Sfaturile de make up alte artistilor:
*Eyelinerele sunt perfecte pentru conturarea ochilor. Pentru ochii verzi, evita eyelinerele de culoare negru intens pentru ca acesta s-ar putea sa nu creeze efectul dorit si, contrar primei impresii, sa nu intensifice nuanta naturala a ochilor. In locul acestuia foloseste un eyeliner in nuante de verde mai inchis cum ar fi un creion de ochi Kajal de la Avon, va adauga un plus de definitie machiajului ochilor. Este foarte usor de aplicat si foarte util.
*Ochii verzi au foarte mult potential iar tu poti sa le sporesti frumusetea naturala cu ajutorul nuantelor potrivite de fard de ochi. Tocmai din acest motiv iti recomandam sa alegi pentru machiajul ochilor verzi farduri in nuante de maro si verde daca doresti sa intensifici nuanta de verde a ochilor tai. Iar pentru un plus de contrast foloseste nuante de pruna si lavanda, acestea iti scot in evidenta privirea si te pot ajuta sa obtii si un efect dramatic.
In general atunci cand alegi culorile de machiaj pentru ochii verzi nu este bine sa optezi pentru nuante mult mai puternice decat culoarea ochilor tai. Pentru a obtine un machiaj dramatic si a-ti scoate in evidenta ochii opteaza pentru nuante care sa complimenteze si sa intensifice culoarea naturala a ochilor. Iar ca sa iti fie mai usor sa gasesti combinatiile de nuante potrivite foloseste fardurile de ochi True Colour Quad de la Avon.
*Nu uita de rimel pentru finisarea machiajului ochilor. In ceea ce priveste alegerea rimelului, iti recomandam sa folosesti un rimel maro care sa accentueze ochii si sa scoata in evidenta machiajul final. Rimelul ridica si alungeste genele, iar culoarea maro naturala nu va distrage atentia de la culoarea ochilor, ca in cazul unui rimel de culoare neagra. Poti incerca un rimel Lash Transforming + Ser de la Avon de exemplu. Mareste volumul iar serul intareste structura firului de par si face genele sa straluceasca de sanatate.
*Pentru a atrage atentia mai mult asupra ochilor, iti recomandam sa folosesti pentru restul fetei cat mai putin machiaj. Poti alege un blush intr-o nuanta neutra si un luciu de buze sau ruj, si acestea tot neutre.
Intensifica nuanta naturala de verde a ochilor tai cu ajutorul fardurilor potrivite si nu-ti fie teama sa experimentezi cu diverse tipuri de machiaj pentru ochi verzi!
Niste poze. Uite aici :
http://i807.photobucket.com/albums/yy353/rilury/303-machiaj_ochi.jpg
http://www.topcoafuri.ro/wp-content/uploads/2009/09/Machiaj-ochi-3.jpg
http://media.infomariaj.ro/......ireasa.jpg
Mult succes la machiat, si sper ca te-am ajutat :*:*!
Merit o fundita? :-s :o3

1 răspuns:
| alexandra_8659 a răspuns:

Machiaj ochi verzi, Eyeliner Eyelinerele sunt perfecte pentru conturarea ochilor. Pentru ochii verzi, evita eyelinerele de culoare negru intens pentru ca acesta s-ar putea sa nu creeze efectul dorit si, contrar primei impresii, sa nu intensifice nuanta naturala a ochilor. In locul acestuia foloseste un eyeliner in nuante de verde mai inchis cum ar fi un creion de ochi Kajal de la Avon, va adauga un plus de definitie machiajului ochilor. Este foarte usor de aplicat si foarte util.

Ochii verzi au foarte mult potential iar tu poti sa le sporesti frumusetea naturala cu ajutorul nuantelor potrivite de fard de ochi. Tocmai din acest motiv iti recomandam sa alegi pentru machiajul ochilor verzi farduri in nuante de maro si verde daca doresti sa intensifici nuanta de verde a ochilor tai. Iar pentru un plus de contrast foloseste nuante de pruna si lavanda, acestea iti scot in evidenta privirea si te pot ajuta sa obtii si un efect dramatic.

In general atunci cand alegi culorile de machiaj pentru ochii verzi nu este bine sa optezi pentru nuante mult mai puternice decat culoarea ochilor tai. Pentru a obtine un machiaj dramatic si a-ti scoate in evidenta ochii opteaza pentru nuante care sa complimenteze si sa intensifice culoarea naturala a ochilor. Iar ca sa iti fie mai usor sa gasesti combinatiile de nuante potrivite foloseste fardurile de ochi True Colour Quad de la Avon
Machiaj ochi verzi, RimelNu uita de rimel pentru finisarea machiajului ochilor. In ceea ce priveste alegerea rimelului, iti recomandam sa folosesti un rimel maro care sa accentueze ochii si sa scoata in evidenta machiajul final. Rimelul ridica si alungeste genele, iar culoarea maro naturala nu va distrage atentia de la culoarea ochilor, ca in cazul unui rimel de culoare neagra. Poti incerca un rimel Lash Transforming + Ser de la Avon de exemplu. Mareste volumul iar serul intareste structura firului de par si face genele sa straluceasca de sanatate
Incearca si www.divahair.ro, sectiunea Beauty & Fashion. :)