| Katherineeeeeeee a întrebat:

Buna happy cum as putea sa imi fac eu haine cu tinte?
funda

Răspuns Câştigător
| PunkyA a răspuns:

Buna!
Mai intai trebuie sa iti cumperi tinte. Le poti achizitiona online( http://farzat.ro/category/capse-tinte-design/ ) sau de la o mercerie.
Tintele au sisteme de atasare diferite: trebuie sa la cosi, sau sa le capsezi, sau au niste tepi pe spate cu ajutorul carora le prinzi de haine... Sau poti gasi tinte care se aplica cu lipici de material.

4 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Cumperi tinte si le pui pe haine.cu lipici, cu ce-o fi, cauta pe net.

| vali1985 a răspuns:

Pai cauta pe google tutoriale.

| BoMbOnIkRoOzSiDuLcE a răspuns:

Buna;;)
Pasul 1. Cauta pe google www.polyvore.com
Pasul 2 :click pe create

Pasul 3 : Alege ' template-ul '.

Pasul 4 : Creează ţinuta după gustul tau!; 3

| HeresyoftheUnknownGod a răspuns:

Îţi cumperi ţinte (online sau de la magazin) şi le ataşezi de haine.
Ţintele (ex. cele în formă de piramidă) au 4 ţepi micuţi în fiecare colţ, pe care îi înfigi în ţesătură şi pe partea cealaltă îi turteşti, ca să ţină şi să rămână acolo.