| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa-mi ornez casa de Craciun? la geam, am instalatie deocamdata dar totusi as vrea sa simt ca totusi se apropie Craciunul love struck.
Apropo, pe ce data se face bradul >:"?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| blue_butterfly a răspuns:

Bradutul il poti impodobi pe 24, seara. Casa o poti decora cu stelute argintii lipite pe ferestre, oglinzi si fundite rosii prinse in perdea, cu fulgi de zapada din hartie alba creati de tine http://curcubeu.ro/index.php?artid=40

11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu stau la casa si am ornat cu furtun luminos cu starter si perdea de lumini.Chiar daca am copii mari (cel mic are 20 de ani) in fiecare an impodobim bradul in jurul datei de 21 decembrie.

mira
| mira a răspuns:

Nu incarca de pe acum casa cu ornamente de Craciun, fiindca te vei plictisi de ele exact in zilele de sarbatoare.Bradul se face cam pe 23 dec.ca sa-l ai gata de Ajun si sa-si raspandeasca miresmele.In unele zone bradul ramane impodobit pana de Sf.Ioan.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Pai poti sa il faci pe 20smug.

| .LoLo. a răspuns:

Bradulse impodobeste pe 24 Decembrie.seara.sau dupa amiaza. poti sa-ti mai pui clopotei si fundite (daca ai). pe langa tablouri. o coronita din aia d brad impodobita deasupra usii.bradul impodobit.mai pune beteala prin casa.nu stiu ce sa-tyi mai zic.succes la idei laughing

| MihaLoveYou a răspuns:

La geam poti sa cumperi spray ca zapada, este la pretul de 6 lei si poti sa desenezi cu el omuleti de zapada, fulgi de nea, iar la marginile geamului ai putea sa pui instalatia sau niste beteala rosie, aurie sau verde. Iti dau un sfat: bradul orneazal cu niste culori cum ar fi rosi cu auriu, rosu cu verde sau argintiu cu albastru, cred ca ar arata splendid. Sper sa iti fie de ajutor. Pa Pa!

| dorina02 a răspuns:

Bradul poti sa il faci atunci cand vrei, eu nu cred ca este o data anume cand sa il faci! Decoratiunile poti sa ti le faci chiar tu sau poti sa colinzi prin magazine daca ai timp si poti gasi ceva super! Lasa-ti imaginatia sa zboare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bradu` normal se face in Ajunu` Craciunului. Is de cumparat asa fulgi ca de zapada, cu sclipici si ii lipesti pe geam. Eu mi-am cumparat, am dat pe ei 5 lei si is de diferite marimi, rosii si aurii. love struck Sau mai sunt si instalatii dinalea, stelute, sau asa de pus la geam!love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai bani poti sa-l ornezi cum vrei dar trebuie sa dai cateva ture prin magazine...si apropo bradul de face pe 24(de Ajun). pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai bani poti sa-l ornezi cum vrei dar trebuie sa dai cateva ture prin magazine...si apropo bradul de face pe 24(de Ajun).pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa te duci dracu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dasn, bgfljfkb; n