| NicoNicol a întrebat:

Cum as putea sa scap de cosuri?
Leacuri babesti - ceva de genu big grin

5 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Am incercat si nu prea au dat roade acum depinde cate ai daca ai cateva atunci poti incera daca ai multe mai bine margi la dermatolog sau la cosmeticiana
acum sa revin la intr ta
-poti pune seara pasta de dinti
-poti folosi zeama de lamie in loc de lotiune tonica
-tine un cum de gheata pe cos pentru a reduce roseata si inflamatia
-poti aplica miere de albine ca o masca pe fata
e buna pentru ca detoxifica si calmeaza

| Valisha18 a răspuns:

Buna Nico! Pai, eu dimineata si seara imi pun pe zona afectata o felie de castravete si ma sterg pe frunte sau pe unde sunt cosurile cu o leie de portocala, apasand pe ea putin, pentru a pica cateva picaturi. Si trebuie sa ai o igiena stricta, sa nu-ti atingi fata, deoarece pe maini se gasesc multi microbi ce favorizeaza aparitia cosurilor. Evita menta pe cat posibil! Pune-ti cu pipeta o picatura de zeama de lamaie pe ele seara iar dimineata clateste loculcu pricina. Daca-ti pui pasta de dinti pe cos, foloseste una cu lamaie, de la Colgate, am vazut ca exista si cu lamaie, iar lamaia e folositoare. Sper ca te-am ajutat! Te pup!

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna. PuNE SEARA pasta de dinti pe ele:*
Le va usca, Dimineata spala-te pe fata
Bafta

| xxDudaxx a răspuns:

Undiox Solutab, il iei de la farmacie, cate jumatate de pastila pe zi, foloseste un gel de curatare si o crema antiacnee, la mine a functionat.

Răspuns utilizator avertizat