| Venusgirl a întrebat:

cum credeti, ce puncte forte ar trebui sa detina un model (sani, figura, etc.)?

Răspuns Câştigător
| MayhemChimera a răspuns:

Hei.Pai în primul rând cele mai importante calități sunt înălțimea(unele agenții accepta modele care au 173 cm, dar oricum cele mai căutate sunt cele care au 178-181+ cm, deoarece de obicei creatorii croiesc hainele în general după aceste inaltimi, iar modelele inalte pot primi un contract mai ușor. Cele scunde pot fi fotomodele sau pentru lenjerie intimă sau costume de baie).De obicei sunt căutate modelele cu picioare lungi și subțiri, dar poți să le ai și mai scurte, dar e important să fie subțiri.Modelele cu înălțimi mai mici trebuie neapărat aibă sub 50 kg, iar cele mai înalte maxim 53 kg. Măsurile perfecte și cele mai căutate sunt după cum stii 80-60-90,deoarece cei care croiesc hainele le fac după aceste mărimi.E ok dacă ai sub aceste mărimi, dar încearcă să nu treci peste.Nu ai voie să fumezi, să bei și să stai excesiv la soare, deoarece toți acești factori îmbătrânesc tenul. Încearcă să mănânci sănătos, fără fast food, sucuri carbogazoase și alte prostii de tip junk food.Fă mult sport, de preferat aerobicul, deoarece te ajuta să rămâi suplă.De asemenea, bea foarte multă apă, 8-10 pahare pe zi.Să știi ca modelele sunt căutate ori pentru fata ori pentru corp. Poți fi foarte frumoasă și să nu arați bine la corp (evident trebuie să ai grijă să arați bine), sau sunt modele care nu au cele mai frumoase trăsături dar să aibă un corp de invidiat. Încearcă să găsești o agentie de încredere, deoarece foarte multe te păcălesc ca te vor face supermodel, dar acest titlu necesită multă muncă și ambiție.Să stii ca meseria de model nu e deloc ușoară, de asemenea ai nevoie de abilitați de comunicare și neapărat să stii 2-3 limbi străine, evident cea mai importanță e engleza. Sper ca te-am ajutathappy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu ai nevoie de 48kg pentru inaltimea de 1, 70m. Cateva caracteristici:
1, 70m - 1, 74m(model in devenire). Inaltimea ideala pentru un model e de 1, 80 - 1, 85 metri (la femei). Dimensiuni 90-60-90+trasaturi frumoase.

| TheImpaler a răspuns:

Craci, buci, sani si cam atat. creierul e optional.

| MayhemChimera a răspuns:

Am uitat un lucru. Sănii trebuie să fie cât mai mici, aproape inexistenți.Un model a fost dat afară de la o prezentare Dior, deci nu sunt foarte acceptați.