| Pysy_7134 a întrebat:

Cum pot arata mai bine? Adica sunt destul de slabutza, am de toate dar parca as vrea sa mai lucrez la fund. Il vreau mai bombam.si putin mai atragator decat e acum. Ce as putea sa fac? Fundoi sfaturile cele mai bune!

8 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Pai nu poti,, ARATA MAI BINE''!
Asa te-a lasat Dumnezeu, exista sala de fitness unde iti poti subtia corpul, sa ai fundul mai mic, picioarele mai subtiri. Poti sa te ingrasi mancand.
Deci doua lucruri poti face : -Sa slabesti
-Sa te ingrasi
Nu iti poti modela corpul asa cum vrei tu! Sanii mai mari, fundul mai bombat. picioarele mai lungi, nu se pot face, deoarece nu esti din plastelina ca sa te modelezi cum vrei!
Doar daca apelezi la operatii estetice! Tu te poti ingrasa sau poti slabi, si astea poate iti fac o schimbare a funduluI. Ti-l fac mai mic sau mai mare, nu ti-l fac din patrat in rotund!

| 10011993 a răspuns:

Incearca sa te ingrasiwinking cu siguranta vei avea fundul mai mare si poate mai bombtwinking

| Elena1234456 a răspuns:

Niste exercitii pentru fese happy. O alimentatie putin mai sanatoasa si niste nataloni care sa te avantajeze si gata :X.

| ALice_4674 a răspuns:

Cauta pe youtube gimnastica si o sa faci ex.

| GergyE a răspuns:

Fa exercitii fizice zilnic.batting eyelashes. masaj.

| jus7ashadow a răspuns:

Exercitiul 1

stai in genunchi, cu palmele lipite de sol
in aceasta pozitie, ridica lateral piciorul drept
balanseaza-l vertical, fara sa atingi solul, 8x2 timpi (adica numarand de 2 ori pana la 8)
revino la pozitia initiala si continua la fel cu celalalt picior
dupa o perioada, in care poti face cu usurinta exercitiul, mareste la 8x3 timpi

Exercitiul 2

stai in genunchi, cu palmele lipite de sol si cu piciorul drept ridicat la fel ca la exercitiul precedent
din aceasta pozitie, adu piciorul drept in spate si lasa-l peste celalalt, pana la pamant, continuand sa-l tii intins
revino la pozitia initiala si repeta pasii, 8x2 timpi
repeta exercitiul pe piciorul stang
la fel, mareste numarul de timpi cand poti efectua exercitiul cu usurinta

Exercitiul 3

stai intinsa pe partea stanga, cu piciorul stang indoit in unghi de 90 de grade, genunchiul lipit de sol, iar piciorul drept intins
balanseaza piciorul drept de sus in jos, 8x2 miscari, fara sa atingi solul
schimba pe celalalt picior

Exercitiul 4

stai intinsa pe partea stanga, cu piciorul drept indoit, cu talpa lipita de pamant, iar piciorul stang intins pe sol
din aceasta pozitie, balanseaza sus-jos piciorul stang, 8x2 miscari
repeta pe celalalt picior

Relaxare

Stai in sezut, cu genunchii la piept, bratele incrucisate pe genunchi si fruntea pe brate.

Sigur o sa te ajutebig grin

| rucsy_7574 a răspuns:

Nu trebuie sa mergi la sala. Poti face exercitii fizice precum :

Efectueaza 10 sarituri care sa aiba finalizare in pozitie de genoflexiuni

Efectueaza 8 sarituri care sa se termine in pozitia ghemuit (genoflexiuni).

Aseaza-te pe podea in genunchi, in sprijinit pe maini. Ridica fiecare picior si revino apoi in pozitia initiala. Ai grija sa nu ridici piciorul in lateral si sa nu-ti rasucesti bazinul.

Cu sprijin in antebrate si genunchi, ridica un picior, cu genunchiul indoit, impingand calcaiul in sus.

Fa trei serii de exercitii, a cate 25 repetari

big hug

| VicentiuVice a răspuns:

Sunt diferiti blugi/fuste care iti pot face fundul mai bombat... dar vorba lui CarmenN, trebuie sa faci si niste exercitii.