| Lluvia_8369 a întrebat:

Hei happy. Ieri am pus o intrebare legata de vocea mea happy. Am vazut sfaturile voastre si am cu vb unchiul meu care este prof de muzica si m-a pus sa cant melodia Spune`mi pe cine [ sorin copilu de aur laughing] si apoi minodora - nimeni nu vrea sa fim impreuna [ sau asa ceva ]. care sunt melodii destul de ritmate. si a spus ca, daca vreau bineinteles, pot avea un viitor bun ca manelista rolling on the floor Acum, cum v-am spus, nu-mi plac manele happy Dar tot unchiul meu mi-a spus ca pot canta si alt gen de melodii dar va trebui sa lucrez mai mult cu vocea, ceea ce va dura putin mai mult. straight face Acum, intrebarea e : stiti voi totusi ceva "exercitii" pentru voce m-ai rapide? sau orice altceva pentru ca nu am chef sa astept nu stiu cat pana pot sa cant si alt gen happy

Răspuns Câştigător
| raluca5555 a răspuns:

Nu inteleg de ce trebuie sa canti manele daca tie nu-ti plac.Imi doresc foarte mult sa devin cantareata. Un profesor de muzica si de matematica a venit in vizita la parintii mei.Am spus ca imi place sa cant si ca vreau sa urmez liceul de muzica. Mi-a spus ca este un liceu greu,, m-ai greu decat matematica,, dar normal ca am raspuns ca pentru mine nu conteza.Ma indrumat sa fac liceul de muzica, conservatorul si facultatea. AAA! Ma intrebat si ce genuri ascult.Eu am raspuns ca ascult muzica pop, dance...La care m-a intrebat daca ascult si populara! Eu am spus ca nu ascult.Si mi-a spus ca 5-6 melodii trebuie sa stiu, dar de manele nimic...Eu ti-asi recomanda si un profesor de canto.Cat despre exercitii nu stiu nimic. Exista exercitii care trebuiesc facute inainte de a canta si reguli care trebuiesc respectate in timp ce canti, respiratul prin diafragma, pozitia etc.Acestea te invata un profesor de canto. Mie mi-a spus ca dupa ce o persoana termina, liceul si facultatea de muzica, apoi conservatorul ajunge vedeta.SUCCES! imi doresc sa fii fost utila! Funda?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| fryekid a răspuns:

Pop - Autotune ftw

| raluca5555 a răspuns:

Uite si un site http://www.karaokeparty.com/en/singing-lessons
dar mai bun este un profesor de canto. Mie imi place sa cant si consider ca am voce. Pot interpreta orice melodie, dar as avea si eu o intrebare.Ar trebui sa vorbesc si cu profesorul meu de muzica de la scoala? Astazi sunt foarte trista cand vad ca am pierdut sansa de a fi in cor, deoarece eu pana acum cateva zile am fost timida, pana cand mi-a spus di dna de franceza, u, unde am stiut tot, dar am luat 8 din causa timiditatii.Si deci sa revin mi-am dat seama ca trebuie sa am curaj si cred ca l-am dobandit. Mie mi-a fost teama sa ridic mana cand domnu a intrebat daca vrea sa cante cineva pentru a merge la cor. Ce sa fac? Sa-i spun ca imi place sa cant? Sa il intreb daca stie un profesor bun de canto? astept un raspun.pls