| Elena_2923 a întrebat:

Sunt slabutza...si as vrea sa ma ingras putin. ce trebuie sa consum? funda:*

8 răspunsuri:
| XxDeutzaxX a răspuns:

Poi... In primul rand sa nu crezi ca, ca sa te ingrasi trebuie sa mananci chipsui :d nu tebuie! Consuma alimente solide timp de 2, 3 saptamani si nu tine regim. Sper ca ti-am fost de folos. Daca da atunci te rog sa-mi dai funda :*

| Acadeeeaa a răspuns:

In primul rand, onsuma mai multe mese pe zi
Trebuie consumate alimente bogate in calorii si nutrienti, de exemplu fructe uscate, alune, unt de arahide, iaurturi, paine, somon, oua, nuci, seminte, branza, lapte integral precum si carbohidrati: cartofi, porumb, mazare, cereale, paine.
si sa dormi in medie 8-9 ore :*. Fundabig grin?

| Saya555 a răspuns:

Buna...stai linistita ca si eu sunt slabuta, am vrut si eu sa ma ingras, dar mama mi-a spus ca o sa ma ingras cand o sa fiu mare, si acum stau linistita. Am incercat si eu sa mananc mai mult dar nu am putut, nu cred ca noi putem sa ne ingrasam, asa e organismul nostru. Sper ca te-am ajutat.happy

| Norocknolife a răspuns:

Legume si fructe dar ai grija! sa nu consumi multe dulciuri pentru ca vei face burtikabig grin.Bafta :*

| alexandru_6124 a răspuns:

Manaca mezeluri dimineata! ceva supa seara!

| Ragini_8327 a răspuns:

Asta:chipsuri,salamuri,paine,bomboane,pufuleti,ciocolata,pop corn, macaroane, cartofi prajiti si cam atat stiu eu ca te ingrasa!

| daniela_1618 a răspuns:

Pai mananca inghetata seara si vei vedea ca te vei ingrasa(inghtata ingrasa tare)sper ca te-ai ingrasat pa...:_h