| andreeaaa1 a întrebat:

BUna! Cum pot sa acoper imperfectiunile fetei(cearcanile, pistruii etc)dar nu vreau sa folosesc fond de ten?
fundita

8 răspunsuri:
| bellekamms a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai, dar poti folosi Magix de la Avon.

| BYBY a răspuns:

Cearcane=dormi si tu mai mult, culcate mai devreme... vor disparea

Iar pistrui= e normal, vor disparea in timp, dar iti recomand gama de masti pentru fata de la avon nu e scpuma, vreo 20 lei

sau crema avon cu musetel, akopera impuritatile feteiwinking

Funda?

| Emmeii a răspuns:

Buna. Pentru cearcane ai putea incerca comprese cu musutele si bucati de avocado puse sub ochi. Sau castravete, morcov, cartof. Pentru pistrui. ai putea sa incerci suc de lamaie combinat cu apa.

funda?batting eyelashes

| zuzukaeu a răspuns:

Ma tem ca singura solutie ar fi un baton corector cu care sa te dai doar in jurul ochilor si pe pistrui, ar acoperi foarte bine, dar cred ca totusi ar trebui sa folosesti si un pic de fond de ten, incearca o crema de fata care sa mai estompeze din cearcane.bafta!

| Morphine21 a răspuns:

Daca vrei sa iti dispara pistruii date cu ulei de ricin
si pentru cearcane
http://www.eva.ro/......21652.html
funda?;;)

| anyska a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ti le acoperi. Nu esti singura care are pistrui! tongue. Poti sa incerci si cu niste pudra dar nu la cearcane! Acelea dispar daca presezi o lingura rece de dimineata cand te trezesti tongue!

| andreeaAndreeaB a răspuns:

Buna de ce vrei sa le acoperinu mai bine le tratezi happy
1. pentru. cearcani:
Buna cearcani nu apar doar din cauza da nu dormi suficient poate sa apara si din urmatoarele cauze :
1. Din cauza unor alergi. ( Aici poti folosi metoda carnetelului ).
2. Si o data cu inaintarea in varsta pielea subtire din jurul ochilor se subtiaza
3. Se rup capilarele
4. Genetica
SFATURI NATURIST NATURISTE PT. TRATAREA LOR :
1. Taie un cartof crud pune-l in tifon si lasa sa actioneze 5 min. ( Atentie nu lasa zeama sa intre in ochi ).
2. Cand te trezesti pune o buc. de gheata pe ochi ( primadata pui o discheta demachianta ) si o lasi 5 min.
3. Ea un cofer cu apa pune 2 pliculete de ceai (verde, negru ) dupa ce sa fiert 15 min. pune pliculetele pe ochi si lasa cateva min. a da si te sfatuiesc sa cui o buc. mica de material
4. asta nu este naturista dar o foloseste si fotomodelele crema de hemoroizi : ) da si mie mi s-a parut ciudata dar merge.
5. + Daca ai ochii unflati pune o buc. de castravete pe ochii.
2. Pt. uleiul de ricin te vindeca pe pistrui si de alunita.

si daca esti incapatanata te pot ajuta sa le acoperi;
1. aplica un strat de fond de ten il poti aplica cu o pensula prefesionala sau o unealta buna sunt propile tale degete.
2. Aplica un corector pentru cearcani ---- unul mov vorbesc serion casesti la farmacie mi se pare eu am primit cadou ea si tu unul de calitate.
+ si daca mai ai vreun cosulet pe acolo ROSU trebuie sa folosesti un corector verde.
3. apoi te " pictezi " cu o budra.
a si daca nu ai un corector special te amunt ca sunt destul de scumpute si daca vrei si ceva de calitate... atunci ei un corector cu 2 nuante mai deschise decat culoarea pieli tale

Daca crezi ca te-am ajutat poti sa da-i o funda multa bafta ( cu drag Stefi )

| AaAaAaAaAaA a răspuns:

Incearca sa te odihnesti cel putin 9 ore in urmatoarele 2-3 zile si ai scapat se cearcane iar cu pistruii chiar nu stiu. funda?