| alina1frunza1 a întrebat:

Cum pot scapa de cosuri, de roseata din obraji si putin de pe frunte, si sa le deschid culoarea pistruilor?
P. S=as dori ceva natural, dar simplu de facut, nu sa ma duc pana in orase dupa o planta.Multumesc! Dau funda si voturi.

6 răspunsuri:
| hiphopbeatz a răspuns:

Poti sa-ti cumperi ovaz.
si sa-ti faci asta: http://www.youtube.com/watch?v=7e5_RVBwNjE

e o masca/scrub foarte bun si mie pot sa-ti spun ca funcionat. am fata mai catifelata iar cosurile nu mai sunt asa de multe.

sau pentru puncte negre/cosuri/sebum iti poti face o masca cu: 3 pastile de aspirina o lingurita cu apa si o lingura cu miere.

pui cele 3 pastile pe o farurioara, apoi pui lingurita de apa,pentru a inmuia pastile, le "pisezi" cu degetul si apoi adaugi mierea. amesteci tot, apoi aplici pe fata, este si o masca(ca masca timp de 15 minute trebuie tinuta) si un scrub. este recomandat o data pe saptamana apoi toner si crema hidratanta.

succes.

| megadeth_5578 a răspuns:

Produse de farmec ( o firma romaneasca ff buna) au si ceva de pistrui si nu-i foarte scump, poti incerca

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Eu am avut probleme cu coșurile si punctele negre foarte mult timp.
Am reușit sa scap de ele după ce am găsit un doctor dermatolog foarte bun si un tratament recomand de el foarte eficient.
Medicul mi-a dat sa îmi cumpăr tratament anti-acnee e pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai(Tea Tree) de la Thursday Plantation

Pe lângă creme am înlocuit săpunul normal cu un săpun pe baza de ulei 100% pur de arbore ceai.
După câteva zile de folosire, deja tenul meu a început sa devina mai curat vizibil iar coșurile si punctele negre au început sa se usuce.
După ceva timp, toate coșurile si punctele negre s-au uscat complet.
Medicul mi-a zis ca cremele anti-acnee cu arbore de ceai (Tea Tree ) sunt foarte puternice si un mare avantaj e ca nu iți irita pielea așa cum fac in general produsele cosmetice sau cremele de coșuri din farmacie.
Îți recomand produsele daca încă ai probleme cu acnee si punctele negre.

| cristina_6311 a răspuns:

Culoarea pistruilor nu stiusad.dar si eu am avut la un moment probleme cu cosurile si am folosit zinerit.e foarte bun.mi; au trecut toate cosurile.costa in jur d 35 d lei si il al 2-3luni...si aveam si roseata si mia trecut.ai incredere in produs si incearcal.succes

| KissUbaby a răspuns:

Pai daca sunt pistrui de la soare poti incerca sa te dai cu zeama de lamaie.nu stiu sigur daca merge dar orice e bine de incercat:d

| Nicolai_4280 a răspuns:

Fa sex cit mai mult.vei avea o piele curata, fara cosururi!