| Indiraada a întrebat:

Cum pot slabi intr-o saptamana? Scapa de celulita sau slabi la fata? Ceva ce functioneaza cu adevarat si a mers si la alte persoane. Funda kiss

3 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Buna! Sa sti ca si eu mi-am pus in gand sa slabesc si sa mai dau din celulita. Eu folosesc un gel anticelulitic de la Dr.Soleil (e 9 lei si il gasesti in plafar) cu care ma masez in locurile cu celulita. Pe langa asta alerg cam 20-30 minute/zi, bicicleta cat rezist, ma joc cu mingea aceea de fitness, si combin niste exercitii de aici :
http://www.youtube.com/watch?v=TeHSOuEW8l0&feature=fvwrel, http://www.youtube.com/watch?v=1syQHK3ycd4&feature=related si http://www.youtube.com/watch?v=2vmsF2njAfA. La fata nu stiu cum ai putea sa slabesti, chit ca exista si masaje faciale. Incearca pentru celulita si masaj cu zat de cafea, si crema aceea nivea Q10 pentru celulita. Renunta la prajeli, dulciuri multe, paine alba si bauturi carbogazoase inclusiv apa minerala. Eu beau doar apa plata, si in loc de o ciocolata mananc 2 mere, sau o caserola cu capsuni, orice fruct. Cand stai degeaba la TV de exemplu pana incepe emisiunea preferata, fa niste abdomene, genoflexiuni, ca in video acela si sigur o sa reusesti. Si inca ceva, in loc de o masa/gustare, mananca un fruct sau o salata. Spor si pupici!

Răspuns utilizator avertizat
| Kristelle a răspuns:

Buna! Masajul este cel mai indicat pentru a scapa de celulita! Incearca sa faci cat mai mult sport, dimineata bea 2 pahare cu apa plata, fara sa mananci nimic.Ca sa slabesc, eu am folosit o metoda naturala, intr'adevar putin cam drastica, insa numai asa puteam sa ajung la greutatea dorita: In fiecare zii, mama imi facea ceai de anghinare, coada soricelului si putin musetel, iar in loc de apa eu consumam acest ceai. (Are un gust oribil, dar este foarte eficient, iti garantez) In timpul slabitului am pierdut calciu, dar l-am recuperat cu ajutorul boabelor de susan. Sunt o sursa importanta de calciu!