| A_2738 a întrebat:

Hi!happyhappyhappyintrebare pentru fete(in special). stiti cum se poate scapa de celulita intr-o saptamana?

Răspuns Câştigător
| spago a răspuns:

Intr-o saptamana nu cred ca ai cum. E mult mai usor sa previi decat sa tratezi.Bea foarte multe lichide si fa mult sport. Cel mai bine e sa sari coarda big grin pentru ca iti lucreaza si muschii piciorului si cei fesieri. Exista si o multime de creme, insa acestea nu vor da "rezultate-minune" fara sa faci ce ti-am scris mai sus. Si inca un lucru important este sa nu tii niciun fel de dieta si sa mananci echilibrat (3 mese pe zi) si nu uita ca fructele si legumele sunt foarte indicate! Du-te si la sauna umeda din cand in cand.Ajuta.Nu mult, dar ajuta. Daca iti faci un program tinand cont de "trucurile" de mai sus, vei vedea o imbunatatire.Nu stiu in cat timp, asta depinde de fiecare persoana in parte, pentru ca fiecare are un metabolism propriu.
In fine, sper ca te-am ajutat! happy

2 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Pff...se chinuie altele in ani de zile si nu reusesc sa scape de ealaughing

Intr-o saptamana e IMPOSIBIL.

Fa-ti masaj cu o crema anti-celulita!

| marpey16 a răspuns:

Nu poţi scăpa de ea într-o săptămână, sau cel puţin eu nu am auzit de aşa ceva. Caută pe net remedii naturiste, poate găseşti ceva. Există un aparat, Cellu Sculpt, la teleshopping. Dar este destul de costisitor si neacesibil... În orice caz, nu-ţi fie ruşine cu celulita.fiecare are problemele lui... nimeni nu e perfect. Succes în găsirea remediilor.(Dacă găsesc ceva îţi scriu)
Pupici, Marp