| LikeABossBaby a întrebat:

Cum sa fac sa imi creasca parul mai repede? Folosesc si balsam si masca la fiecare spalare[ma spal de aprox. 2-3 ori pe saptamana deoarece am parul gras], imi fac masaj la scalp mai mult de 10 minute pe zi si saptamanal folosesc o solutie cu petrolum, ulei de ricin si vitamaina A[este de la gerovital] si de vreun an imi tund parul mai mereu deoarece este despicat orice as face [nu tare dar este si ma deranjeaza]si putin ars.Recunosc folsesc placa cand ma "apuca" cateodata pot spune ca sunt "dependenta" de ea si ondulator, dar in ultimul timp o folosesc mai rar incerc cu greu sa ma abtin chiar daca parul meu este aiureahee hee.Ma puteti ajuta si pe mine? Voi fetelor cum ai scapat de "dependenta" de placa de par sau ce spray cu protectie termica folositi[este scump? imi puteti estima un pret?]. Alte metode pentru. un par mai lung si mai frumos intr'un timp mai scurt [aproximativ pana la vara prin iulie big grin sa am macar cu 3-4 cm parul mai lungpuppy dog eyes].Va multumesc ofer funda + vot + pupici!

Răspuns Câştigător
| Nicole_9520 a răspuns:

Buna. Si eu am aceeasi problema cu placa, pur si simplu am mare nevoie de ea deoarece am parul filat si fiindca natural el este ondulat imi stau capetele suvitelor in sus. Ultima data cand am fost la coafor, tipa mi-a recomandat cristale de par care previn deteriorarea de la placa si in acelasi timp il netezeste. Trebuie sa te dai cam de la jumatatea parului in jos dupa ce te-ai spalat si esti gata sa-l usuci. Le poti achizitiona de la coaforul la care mergi daca au produse si de vanzare. Costa cam 35 lei dar desigur pretul variaza la diferite coafoare. Cat despre cresterea parului, vroiam sa-ti recomand uleiul de ricin pe care deja il folosesti. Sper ca am fost de ajutor :*

3 răspunsuri:
| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Deja faci tot ceea ce se poate. Nu cred ca il poti obliga sa creasca prin alte metode decat cele pe care le folosesti acumhappy
Totusi, nu exagera cu produsele de ingrijire. Uneori dauneaza parului.
Lasa-l sa creasca natural, mai mult nu-i poti face.batting eyelashes

| Mihaii24 a răspuns:

"..mai mereu deoarece este despicat."
Este despicat pentru ca te speli prea des.straight face Prea multe masti strica. Iarna, primavara si toamna, spalate pe par odata pe saptamana. Iar vara de 2 ori. Iar masca se face odata pe saptamana. Nu mai exagera cu produsele. Pentru ca iti vei distruge parul.

| Alcy a răspuns:

Si eu am patit-o, m-a tuns prea scurt. Eu mi-am luat ceaiuri si altele. Uite aici am gasit ceva mai complet:
http://cumul.ro/tratament-pentru-cresterea-parului/