| Bubbleee a întrebat:

Buna!:* Cum sa fac sa mi creasca parul mai repede? si.cum sa mi deschid culoarea parului natural? am culoarea parului saten-blond :* FUNDA :*:*

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Julieღ a răspuns:

Cresterea parului depinde de fiecare persoana in parte. Cert este ca in timpul verii creste un pic mai mult decat iarna. Se zice ca e bine sa te tunzi cand e luna plina ( cred ca e mai mult un mit).eu m-am tuns acum vreo 2 luni si mi l-a taiat prea scurt. asa ca am facut in felul urmator. Mi-am cumparat Bioscalin Retard (nu stiu daca se gaseste in Romania, eu l-am luat din Italia); sunt integratori pentru par... face firul mai rezistent si favorizeaza cresterea. Am facut tratament timp de 2 luni (se ia o pastila pe zi) si in fiecare zi mi-am facut masaj zilnic si am tras de par ( suna a tampenie stiu.) dar a functionat. In 2 luni mi-a crescut vreo 5-6 cm.
Cat despre deschiderea culorii foloseste ceai de musetel si apa oxigenata... desii trebuie folosite pe perioada indelungata pentru a vedea diferentele. Sper ca te-am ajutat!

| Melody a răspuns:

Pentru crestere, functioneaza foarte bine uleiul de ricin.
Iar pentru deschiderea culorii, ceaiul de musetel.

| stefania_6142 a răspuns:

Impletestel creste mult mult mai repede nu te mint sau daca nu poti nu e destul de lung prindel in coada sau coc