| BubbleGoom a întrebat:

Buna` Cum sa fac sa-mi creasca unghiile mai mari si mai tari cu metode de casa... Cel mai bun rs' primeshte fundita:]

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Ar fi foarte bine, dacă le-ai da în fiecare seară cu ulei de ricin. Ar trebui să iei şi un supliment de calciu (Ca), Zn (se găseşte la farmacie). Şi mai există un tratament foarte ieftin, dar şi foarte eficient - umpli un vas cu apă călduţă, dezolvi câteva linguri de sare în ea, şi îţi ţii mâinile în apă sărată 20 min - 1 oră. Unghiile tale se vor întări simţitor, vor deveni mai sănătoase şi vor creşte mult mai repede. Există şi nişte lacuri pentru întărirea unghiilor de la diverse firme (dă o căutare pe google!). Iar zeama de lămâie albeşte unghiile îngălbenite (poate vei avea nevoie). Succes! Numai bine!

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mie imi cresc mai repede daca folosesc des lac de unghii, poate functioneaza si la tine

| Jane a răspuns:

Pentru a-ti face unghiile sa creasca mai repede, poti sa iei suplimente de omega-3 (il gasesti in magazinele naturiste si i se mai zice si "ulei de peste"). Nu am incercat personal, dar e o metoda pe care am citit-o intr-o carte si cred ca da rezultate. Sper ca te-am ajutat!

| dany7300 a răspuns:

Buna! mama mea foloseste uei de masline incalzit.Pui putin ulei de pasline intr'un ibric sau ceva sa se incalzeasca.Sa'ti poti pune degetele(doar partea cu unghia)in el...le alsi circa 5-10 minute si faci asa in fiecare seara sau dupa-amiaza.Da rezultate! bine ca nu ajuta la cresterea unghiilor... daca afli ceva in legatura cu cresterea unghiilor sa'mi zici si mie pentru ca si eu am unghiile micibig grin