| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ma imbrac la festivitatea de incepere a scolii? Si cum sa ma machiez? (ceva foarte discret, fara creion, ruj strigator, etc.)
PS: E "soare cu dinti" adica destul de racoare!

Răspuns Câştigător
| Miza a răspuns:

Bună! Te poţi îmbracă ca la o zi normală de şcoală. Adică eu aşa mă voi îmbrăca big grin. Adică : O pereche de blugi cu o bluziţă albă, o pereche de cizme de primăvară-toamnă, vesta de la şcoală, şi eventual o jachetă subţire. Părul îl voi ondula puţin şi îmi voi pune o cordeluţă. Machiajul unul mai puţin strident. Unul de toată ziua big grin. Adică puţin fond de ten, un creion negru, rimel, un strugurel roz deschis şi un crem pe pleoape happy. Baftă big grin

5 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Pai o pereche de blugi, un tricou, poate si un sacou, balerini, o gentuta, cat despre machiaj un rimel, un gloss de culoare apropiata cu buzele tale, si atat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doamne fereste chiar exista tutorial pentru cum sa te imbraci in prima zi de scoala?

| Mădii_Mădii_1993 a răspuns:

Hey! Eu ma imbrac cu : Blugi albastrii, camasa mov, vesta de blugi, si daca va si chiar frig imi voi lua o geaca de piele de culoare crem! :*