| Marrychriss a întrebat:

Imi puteti spune si mie la ce ora incepe festivitatea de incepere a scolii luni? Multumesc! FUNDAA!

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Fiecare şcoală va decide asupra datei şi orei festivităţilor de deschidere a noului an şcolar. Nu facem nicio recomandare în acest sens", a spus ministrul Educaţiei. Mai mulţi profesori s-au arătat nemulţumiţi de intenţia conducerii unităţii de învăţământ în care predau de a-i aduce la şcoală în ziua de sâmbătă, 15 septembrie, pentru festivitatea de deschidere a noului an. "Mergem la şcoală în fiecare zi, dar nu sâmbătă sau duminică, decât dacă ne vor fi plătite aceste zile", se arată într-un comunicat al unui grup de profesori. ntrebată dacă profesorii pot fi obligaţi să meargă la şcoală sâmbătă, 15 septembrie, ministrul Educaţiei a precizat că o decizie în acest sens trebuie luată la nivelul fiecărei unităţi de învăţământ. Ministrul Educaţiei a anunţat în 3 septembrie că noul an şcolar va începe la 17 septembrie, ca urmare a numeroaselor solicitări venite din partea părinţilor, dar şi pentru că, astfel, va fi o săptămână în plus pentru pregătirea unităţilor de învăţământ.

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Depinde de la ce scoala esti, la noi la scoala incepem la 9:30, dar la majoritatea scolilor cam asa incepe in jur de ora 9-10.

| VannEe a răspuns:

Depinde.Du-te pana la liceu, nu cred ca e atat de greu, sau da un telefon happy

| xBya a răspuns:

De ce ai invatatoare/invatator/diriginta/diriginte? Ia pune manuta si telefoneaza`i.

| MoNyKa66 a răspuns:

In 17 septembrie happy

| MoNyKa66 a răspuns:

08:30,in 17 septembrie 09:00 17 septebrie
09:30 septmbrie

| EAlice a răspuns:

La ora 09:00! Acum depinde de scoala, dar aceasta este ora la care incep majoritatea. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Marrychriss explică:

Mentionez ca sunt la scoala generala nr.169