| anonim_4396 a întrebat:

Bună.

Cum să scap de iritaţiile urâte de pe picioare?
Mulţumesc.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Aplica crema hidratanta dupa fiecare epilare.
Cu placere!
Te pup!

| MCG a răspuns:

Banuiesc ca sunt de la epilat... aplica o crema hidratanta sau una protectoare si o sa fie bine!

| Emmeii a răspuns (pentru MCG):

Da, de la epilat. şi am dat şi cu cremă hidratantă şi încă sunt acolo. Apar sub forma unor coşuleţe. thinking

| MCG a răspuns (pentru Emmeii):

Aaa...asta e alta problema! E din cauza ca firele de par raman sub piele(ai pielea groasa, ca si mine de altfel si patesca la fel) si ridica putin stratul superior al pielii...cel mai usor ar fi sa le spargi cu acul foarte putin sau sa le lasi sa treaca de la sine!

| adrianamara a răspuns:

Betadina inainte si dupa epilare! functioneaza!

| andreutza33 a răspuns:

Creme...

| Andreeutza_Andreea_1983 a răspuns:

Eu folosesc o crema de galbenele iar dupa ce se tec se intampla sa imi ramana pete asa ca dau cu crema de depigmentare de 2 ori pe zi si in 3-4 zile scap de semnewinking