| anonim_4396 a întrebat:

Buna cum scap de acneea ca am pe fata am fost si la dermatolog mi-a dat si Zynerit si pastile(minociclina) si gel de fata si o crema si mai am si acum dar degeaba nu imi trec si imi e rusine sa ies din casa cu acnee pe fata va rog ajutati-ma si pe mine daca stiti! :*** va multumesc din suflet

5 răspunsuri:
| handmade534 a răspuns:

De acnee scapi destul de greu. Tratamentul trebuie personalizat in functie de fiecare pacient. Ar fi trebuit sa iti faci niste analize, poate e vorba de niste probleme hormonale sau pur si simplu esti la pubertate, si vei scapa de ea cand vei mai creste. Citeste asta, iti va fi de ajutor: http://www.arcadiamedical.ro/......rezolvata/

| CoolAlice a răspuns:

Doctorul poate sa-ti recomande cel mai bine. Dupa ce inchei tratamentul, te mai duci la o consultatie ca sa evalueze si sa-ti prescrie altceva. Eu de Zynerit auzisem numai de bine.
Mai poti sa-ti faci acasa masti pentru acnee, cum e asta, de ex: http://naturale100.blogspot.com/2014/01/masca-cu-iaurt-pentru-acnee.html

| HappyEyes a răspuns:

Spala-te cat mai des pe fata, nu mai sparge cosurile si aplica crema de cosuri de la Gerovital Plant. E foarte buna!

| Miranda08 a răspuns:

Nici cu tratament nu iti trece peste noapte, eu am stat 2 saptamani cu tratament si abia din a treia a inceput sa isi faca efectul, deci asteapta happy

| iuliana2014 a răspuns:

Sunt tratamente care se fac 3luni(cu antibiotic)... daca nu iti trece cu asta singura solutie este Sortet dar este destul de riscant!(citeste prospectul)