| AriaMontgomery a întrebat:

Va implor ajutati-ma, nu stiu cum sa mai scap de acnee am incercat tot, dar tot si tot nu reusesc sa scap de ea, am incercat cu masti, infuzii, zineryt, alt mod de alimentatie, acneon(pastile), sa mananc multe mere, sa beau multa apa, sa nu imi pun mana pe fata, sa imi schimb in fiecare seara fata de perna si nimic. mi-e rusine sa mai ies din casa asa, a devenit un complex pentru mine. va rog din suflet am ajuns sa fiu disperata, vreun sfat? in afara de a ma duce la dermatolog...

23 răspunsuri:
| Foarfeca a răspuns:

Poți să incerci cu pastă de dinți. usucă cosurile si in scurt timp vor disparea (o aplici seara pe culcare, o sa simti o senzatie racoroasa putin neplacuta dar iti recomand sa stai cu ea pana dimineata). La mine a functionat...

Apropo, nu este legat de subiect dar ai putea sa dai like + subscribe te rog?

http://www.youtube.com/watch?v=b5xreIfdbgo

| croissant a răspuns:

Iti recomand medicina homeopata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Aplică pe faţă o mască cu miere o dată sau de două ori pe săptămână. Mierea de albine are proprietăţi antibacteriene, astfel încât este excelentă pentru dezinfectarea şi vindecarea petelor roşii minore. În plus, mai are o mare calitate: acţionează cu delicateţe asupra pielii sensibile.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai incercat orice. De acnee, mai ales daca e mai severa, scapi doar la medicul dermatolog care iti da o schema de tratament de lunga durata (3 luni pentru forme usoare si medii, 9 luni pentru o fata plina de bube big grin). Trebuie sa iei antibiotice si creme potrivite tipului de ten care cel mai bine ti le prescrie medicul dermatolog. Alt fel de a scapa de asa ceva nu exista! Doar cu creme nu merge decat daca ai o forma foarte usoara de acnee.
EU am scapat in 3 luni si de cosuri si de puncte negre si de semnele de la cosuri.
Succes! Du-te repede la dermatologwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai doar 16 ani, asta zic ca e normal sa ai cosuri, toti avem, pana la o anumita varsta.Eu zic sa l-ai timpul sa rezolve.Si eu si altii am avut, de asta doar timpul ma vindecat. ce sa zic, hormonii, fata ca si alte parti ale corpului sufera modificari, eu zic sa nu te mai ungi cu toate alifiile sa nu iti dauneze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sport,transpiri si elimini toxinele.Du-te in parc si alearga cat poti tu si 3 minute sa alergi tot e ceva ca transpiri si elimini toxinele, sa bei lichide multe apa/ceai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai poti folosi Colon Help, e bun pentru detoxifierea colonului, elimini toxinele din organism.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Si eu am tenul gras si am scapat de acnee cu zeama de lamaie. Seara inainte de culcare, dupa ce te speli pe fata, inmoaie un tampon de vata in zeama de la o lamaie stoarsa si dati cu el pe fata. Fa tratamentul asta atata timp cat consideri tu ca este necesar.
Sper ca te-am ajutat!
Mult succes iti doresc si sa scapi cat mai repede de cosuri!

| noink a răspuns:

Verifica pe internet despre crema,, ANTIAC,, --e special conceputa pentru acnee, cosuri, eriteme.E extraordinara si face minuni!

| Mara78 a răspuns:

Incearca tratamentul acesta. eu mi l-am cumparat de aici http://li.ro/TXgD si sunt fericita :) nu mai am deloc acnee

| venilla a răspuns:

Aceeasi rpoblema o aveam si eu acum un an, dar am fost la demratolog si usor-usor am scapat de cosuri si de urme aproape in totalitate! Daca vrei detalii, lasa-mi un mesaj happy

| AriaMontgomery explică (pentru venilla):

Si cat ar costa o consultatie?

| venilla a răspuns (pentru AriaMontgomery):

Eu am fost la o clinica particulara, costa 50 lei consultatia

| Claudia10girl a răspuns:

Te inteleg si eu am avut probleme grave cu acnee. Pe mine m-a salvat un medic dermatolog foarte bun ce mi-a recomandat tratamentul natural de la Vervory. Singurele produse care au reusit sa ma vindece.

| TheBlackSwan a răspuns:

Foloseste RETIN-A! e o crema care usuca cosurile destul de tare si e bun si pentru pete. Mie sincer mi-a trecut acneea cu ea. Merita sa o incerci

| A1928im123 a răspuns:

Sa te rogi lui Dumnezeu sa te vindece!

| AriaMontgomery explică:

Am uitat sa precizez faptul ca am tenul gras si ca am si un fel de pete rosii lasate in urma cosurilor.(am 16 ani)

| Cristianaaaaa a răspuns:

Ai incercat aspirina? este foarte buna,iti usuca cosurile si intr-o zi maxim doua iti trec, acum nu stiu exact depinde si de tipul de piele, eu am avut niste probleme de genul tau pe spate si am folosit o solutie uleioasa si o crema skinoren, si cat am folosit-o a fost ok, chiar imi trecusera

| Grosariu_Adina_1997 a răspuns:

Stresul poate juca un rol semnificativ in inrautatirea acneei.neutralizati stresul prin exercitilul fizic in aer liber sau sa te speli cu apa calda si sapun freci usor la fiecare 46 de ore sau o alta metoda este diata fara sare lipsa de grasimi iar daca noapte ai saliva pe perna te va duce la o eruptie de cosuri de piele sper ca te-am ajutat funda te rogg...

| 29081997123456 a răspuns:

Sa te dai cu ulei de jojoba

| CristiBoosul a răspuns:

Singura sansa sa scapi de acnee este de a face cel putin 30 minute de miscare(sport) fratele meu a avut dar i-a trecut ai sa vezi da nu o sati dispara imediat o sa dureze.Succes!

| Simonaty a răspuns:

Prin luna mai incearca remediul care t-il dau:
Umple 1/2 de cratita de 5L cu urmatoarele plante: urzica, coada soricelului, rostopasca si pelin apoi umle cratita cu apa. Fierbe-le pana cand cantitatea apei ajunge la jumatatea cratitei, apoi pune cativa stropi de aghiazma in aceast ameste. Te speli cu el de 3 ori pe zi timp de 14 zile si iti trece. Eu cu acest tratament am sapat de cosuri. Inainte aveam fata plina de cosuri si era toata fata rosie, iar parintii mei au dat o groaza de bani pe medicamentele prescrise de dermatolog, care nici nu functionau; dar acum imi apar doar 2-3 in timpul ciclului. Sper sa te ajute. Important e sa crezi cu adevarat ca vei scapa.