| melittlelioness a întrebat:

Cum scap de punctele negre si suparatoarea acnee? ma puteti ajuta?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Mandarina888 a răspuns:

Punctele negre le poti scoate dupa ce ai stat cu fata in abur, de preferabil sa iti faci o infuzie de musetel, iti storci toate cosurile de pe fata, sa ai mainile curate si sa ai langa servetele cu alcool sau dezinfectant sa te sergi pe maini dupa ce iti storci cate un cos sau punct, dupa ce te ai stors aplica o crema antiacneica ti-as recomanda brevoxyl! Daca nu vrei sa iti storci cosurile si punctele, incearca sa te speli pe fata cu un exfoliant special pentru tenul acneic si pe urma sa aplici crema, dar toate astea iti vor trece in timp, sunt semne ale pubertatii daca esti tanara! Succes

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu ti-as recomanda sa storci cosurile.
Un cos se duce in 3-4 zile pielea se reface intr-o saptamana sau doua.
Eu pentru acnee folosesc cu succes Ivatherm Akne Syt costa 40-45 lei in farmacie si trec cosurile in 3 zile asa, daca vezi ca mai ai semne te mai dai cu ea 2 zile ca sa nu ramana. Este geniala crema asta pentru ca nu usuca tenul si trec cosurile imediat. Pana si monstruletii mari si rosii din piele se cumintesc dupa prima aplicare.

| Farmec a răspuns:

Referitor la punctele negre, este important sa te demachiezi zilnic ( dimineata si seara), indiferent daca te machiezi in ziua respectiva sau nu. Concret, trebuie sa te demachiezi pana cand discul demachiant ramane curat.Gama Gerovital Plant Stop Acnee, special concepută pentru tenul cu imperfecţiuni, este primul pas către o piele sănătoasă şi un chip luminos. Cu o eficacitate antiacneică demonstrată clinic de 83%, produsele gamei Stop Acnee te scapă de acnee în doar 4 săptămâni. Urmand acest link vei gasi o schema de tratament care implica produsele din gama Gerovital Plant Stop Acnee: http://farmec.ro/produse/ten/crema-ultra-activa-98.html