| Catalina16_5749 a întrebat:

Ziceti-mi cum sa scap de acnee si de punctele negre.

Răspuns Câştigător
| Mla a răspuns:

Draga Catalina, eu am inceput sa folosesc Zineryt de 2 zile, si sunt deja foarte incantata de el.Acesta iti va usca tenul dar si cosurile, trebuie sa iti cumperi neaparat o crema hidratanta (cea mai buna este Nivea). sper ca ti-am fost de ajutor Funda big grin

2 răspunsuri:
| Annd a răspuns:

Draga Catalina.
Amandoua,se pare avem aceeasi problema.
Se pare ca eu am acnee juvenila,studiind informatiile despre,pe net.
Ce trebuie sa faci tu,este sa te informezi,dupa care sa iti dai seama ce tip de acnee ai.
Eu nu am o acnee prea grava,dar totusi putin inestetica.
Igiena mea este foarte bine pusa la punct:gel de curatare pentru acnee,toner si crema pentru cosi.
Insa,nu prea functioneaza,ceea ce inseamna ca trebuie sa ma sfatuiesc neaparat cu un dermatolog.
Ar trebui sa incepi si tu o igiena mai drastica,bine pusa la punct, iar daca nu vezi rezultate, ar trebui sa te duci la dermatolog sa-i dati de cap.
Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Foloseste sapunurile naturale pe baza de uleiuri vegetale, plante medicinale, argile, sucuri naturale etc. Le gasesti pe www.efrumuseti.blogspot.com