| ToXicLoVe_2464 a întrebat:

Buna:*Cum se aplica uleiul de Ricin pe par?:*

5 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Iti spun cum fac eu. aplic uleiul de ricin de 2-3 ori pe luna [ de obicei duminica] si il las 3-4 ore pe par. Pe mine ma ajuta foarteeee mult [ parul e mai frumos + ca imi creste repede]
Ai grija numai cand te speli de uleiul de ricin. spala`te de vreo 2-3 ori bine bine ca sa nu ramai cu zone unsuroase in parlaughing

| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Mai intai iti uzi parul si incalzesti jumatate de cescuta de ulei dupa care il aplici pe toata lungimea parului inclusiv la radacina, masandu'ti pielea capului. Apoi iei un pieptane rar si il piepteni, iar dupa aceea il infasori intr'un prosop. Poti sa stai cu el cat vrei nu se inampla nimic daca stai mai mult cu el, indicat e sa stai cat mai mult. Dupa aceea te speli pe cap foarte bine cu samponhappy
succes:X

| ladygaga_9914 a răspuns:

Tratamentul pentru par presupune masarea pielii capului cu ulei de ricin din abundenta inainte de culcare timp de trei zile pe saptamana. Bineinteles, a doua zi pielea capului trebuie bine spalata si clatita.

| Micheline a răspuns:

Iti masezi pielea capului cu ulei de ricin inainte de culcare cam de vreo 3 ori pe saptamana. A-2-a zi bineinteles trebuie sa te speli si sa te clatesti bine pe caphappy

| Little Princess a răspuns:

Reteta completa care are intr-adevar efect benefic asupra parului (atentie - uleiul de ricin inchide putin culoarea parului ), ar fi mai complexa: o lingura ulei de ricin, doua galbenusuri ou proaspat, o lingura alcool, sau room Jamaica, sau in loc de alcool, o lingura cu petrol lampant. Se frictioneaza si se infasoara parul cu un prosop, se sta cu acest ameste cam doua ore apoi se spala cu sampon. Tratamentul se face lunar. Succes!