| BlackDream_6793 a întrebat:

Buna!happy

o intrebare :d cum se aplica uleiul de ricin pe par?
. FUNDA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna seara! eu cand folosesc uleiul de ricin s-au masline il dau pe toata lungime firului de par si stau toata noaptea apoi a doua zi il spal, inainte de utilizare, pune sticluta cu ulei de ricin in apa calduta, apoi foloseste-lhappy o seara buna, vorbeste una care are parul lungggggggggwinking

| Mentaaaaa a răspuns:

Buna! Iti aplici uleiul de ricin la radacina si astepti in jur de 1 ora, apoi clatesti din abundenta. Uite aici si o masca : http://www.kudika.ro/comentarii/articol/4080/masca-de-par.html

| Acadeeeaa a răspuns:

Te ungi la radacina paruluihappy, dupa care astepti cam jum de ora 1 ora, apoi te speli p cap. Fundabig grin?

| 1Q a răspuns:

Te ungi cu el seara si dimineata te clatesti

| username_5501 a răspuns:

Se unge radacina parului dupa care se unge toata lungimea firelor.Se lasa 3-4 ore dupa care se spala pe cap cu sampon regenerant(scrie pe spatele sticlutei).

| Izza_4461 a răspuns:

Uleiul de ricin este foarte bun pentru toata lungimea parului, dar in cazul in care parul tau e predispus la ingrasare evita radacina! Eu imi dau pe toata lungimea parului o data sau de doua ori pe saptamana seara inainte de culcare. Imi pun pe cap o punga, apoi un prosop si dimineata imi fac baie!