| UltraLex a întrebat:

Buna,
Cum se numeste blana aceea din jurul glugii la gecile de iarna
Ma intereseaza cum se numeste doar blana aceea detasabila

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Blana!

| Salontanul a răspuns (pentru K0sti):

Ce se intampla cu tinerii? Daca un produs nu are un nume nu stiu sa traiasca sau ce? Eu nu mai inteleg nimic! Mai vad intrebari de genul: cum se numeste prohabul de la pantalonii cu fermoar? Te apuca plansul!

| K0sti a răspuns (pentru Salontanul):

happy Mda...asta e! Unii se mai si plictisec...

| UltraLex explică (pentru Salontanul):

Vreau sa cumpar si nu stiu cum sa caut din moment ce nu ii stiu denumirea
Si nu inteleg de ce te-ai mai deranjat sa raspunzi daca nu ai un raspuns la intrebare

| Salontanul a răspuns (pentru UltraLex):

Asta e! Unii nu prea inteleg multe in lumea asta. Nici macar de ce s-au nascut. Ce cauti tu in viata ta? Asta este lipsa de citit, lipsa de carte. Cum sa intrebi denumirea unei blani? Daca vrei sa cumperi sare intrebi denumirea ei? Sau zici dati-mi sare? Eventual spui cu iod, fara iod, gema. Tot asa si la blana. Blana este blana. Eventual ceri de vulpe, de nurca, de bizam, etc. Si apoi, eu nu ti-am raspuns nimic ci am vorbit cu K0sti. Se pare ca nu intelegi nici sensul cuvantului "a raspunde"!

| Margarit_Daniel_1968 a răspuns:

Se numeste bordura gluga. Iti putem face custom la Casa de blanuri MG, blanuri.ro