| babygirl2099 a întrebat:

Buna big grin
Este bun bicarbonatul de sodiu cu apa pentru punctele negre?
big grin big grin

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, scruburile doar indeparteaza " capul" oxidat al punctului negru in timp ce restul ramane tot in piele, iar in cateva zile o sa oxideze din nou si o sa fie iar inchis la culoare. Trebuie sa folosesti plasturi pentru extractie sau exfoliant chimic cu acid salicilic care patrunde adanc in pori si ii curata, prevenind astfel si formarea altor puncte negre. Daca punctele tale negre sunt mici e posibil ca plasturii sa nu aiba nici un efect, eu folosesc lotiune BHA 2% de la Paula's Choice si nu mai am probleme cu punctele negre.^^

1 răspuns:
| Gurgu_Alexia_1995 a răspuns:

Da! dar trebuiesc mai multe folosiri pentru a vedea rezultate.